Уряд затвердив порядок реєстрації ГМО в Україні відповідно до стандартів ЄС

Джерело: Мінагрополітики

Кабінет Міністрів ухвалив підготовлену Мінагро постанову “Деякі питання державної реєстрації генетично модифікованих організмів”.

Постанова прийнята з метою забезпечення реалізації положень Закону “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів i продукції” та гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.

Постановою затверджується:

  • порядок державної реєстрації (перереєстрації) генетично модифікованих організмів;
  • порядок призупинення державної реєстрації генетично модифікованих організмів;
  • порядок розгляду заперечення щодо заявки на державну реєстрацію генетично модифікованих організмів;
  • форму заявки на державну реєстрацію генетично модифікованих організмів;
  • форму заяви про державну реєстрацію генетично модифікованих організмів;
  • вимоги до заявки на державну реєстрацію генетично модифікованих організмів.

Реалізація постанови дозволить:

  • забезпечити реалізацію положень Закону;
  • впровадити    процедуру      державної      реєстрації (перереестрації) ГМО, призупинення державної реєстрації ГМО;
  • гармонізувати українське законодавство з законодавством ЄC.

Постанова набуде чинності спільно з Законом “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів i продукції” 16 вересня 2026 року.

Зауважимо, у серпні 2023 року Верховна Рада України врегулювала генно-інженерну діяльність, зокрема виготовлення та обіг продуктів з ГМО.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.