В Афганістані публічно відшмагали 200 жінок за «моральні злочини» – The Guardian

Джерело: The Guardian

Щонайменше тисячу осіб, серед яких зокрема понад 200 жінок, публічно побили батогами в Афганістані відтоді, як у 2021 році до влади повернувся Талібан. Багатьох з них змушували зізнаватися у так званих “моральних злочинах” — без адвокатів, доказів і права на захист.

В Афганістані з 2021 року публічно карають жінок за “моральні злочини” – наприклад, за вихід без супроводу чи розмову з чоловіками. Одну жінку засудили до 25 ударів за те, що орендувала швейну машинку й заряджала телефон у кафе.

Три жінки — Діба, Сахар і Каріма — поділилися своїми історіями. Їхні зізнання вибивали побоями, тиском та погрозами смерті.

Назвали повією та били публічно

38-річну Дібу двічі заарештовувала так звана “поліція моралі”. Вперше — коли вона орендувала швейну машинку у чоловіка. Вдруге — коли зайшла до кав’ярні підзарядити телефон. Жінку засудили до 25 ударів батогом за “відсутність махрама” й “образу релігійних вчень”.

Мене привели на площу, накрили голову та публічно побили. Потім ще два дні тримали в камері, поки рани трохи загоїлись, — розповіла вона.

Змусили зізнатися, що мала стосунки з кузеном

Тоді як 22-річну Сахар побили, коли вона зі своїм двоюрідним братом прямувала до лікарні. Вона просила ліки, але її вдарили та пригрозили вбивством.

Сахар зауважила, що її допитувала жінка у хустці.

Вона запитала, хто моя двоюрідна сестра; чи я незаймана; чи у нас є стосунки. Я сказала “ні”. Вона попередила мене, що я маю зізнатися, і якщо я не послухаюся, мене катуватимуть.

Наступного дня Сахар привели до суду Талібану, де змусили неправдиво заявити, що вона мала стосунки зі своїм двоюрідним братом. У неї не було адвоката. Попри присутність родичів, які засвідчили, що вони є родиною, Талібан відмовився визнати їхні стосунки махрамом та допустимими.

Дівчину засудили до 30 ударів, кузена — до 70. Після цього родина змушена була виїхати з села.

Били до непритомності

Каріму затримали у 16 років за те, що поїхала за швейними матеріалами з родичем-чоловіком. Після арешту дівчина провела два місяці у в’язниці, отримала 39 ударів у центрі міста, а після — тиждень утримувалась до загоєння ран.

Коли я повернулася, мені сказали: “Тебе не випустять за кордон. За тобою стежать”, — каже вона.

У виданні зауважили, що усі троє жінок після звільнення були змушені залишити свої домівки через публічне приниження.

З 2021 року, коли Талібан повернувся до влади, жінкам заборонили середню та вищу освіту, обмежили доступ до праці та публічних місць.

Нещодавно також запровадили заборону на спів або декламування віршів на публіці. Таліби закликають ховати їхні голоси “так само, як і тіла”.

Офіційна риторика талібів заявляє, що їхня політика відповідає нормам ісламського права, яке “гарантує” права чоловіків і жінок. Тоді як міжнародні організації, зокрема ООН, звинувачують режим у встановленні “гендерного апартеїду”.

Раніше Букви повідомляли, що Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.

Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.

Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.