В Африці вирішили вбити 200 слонів, аби забезпечити населення їжею
Джерело: The Guardian
У Зімбабве планують вбити 200 слонів через засуху, що призвела до нестачі продовольства для населення.
Міністр довкілля країни заявив, що у Зімбабве “більше слонів, ніж було потрібно”, додавши, що уряд доручив Управлінню парків і дикої природи Зімбабве (ZimParks) розпочати процес.
За словами генерального директора ZimParks Фултона Мангванья, на 200 слонів полюватимуть у тих районах, де вони зіштовхнулися з людьми, включаючи Хванге, де знаходиться найбільший природний заповідник Зімбабве.
У Зімбабве проживає приблизно 100 000 слонів – це друга за чисельністю популяція у світі після Ботсвани.
За даними ZimParks, завдяки зусиллям щодо збереження, Хванге є домом для 65 000 тварин. Зімбабве востаннє полювало на слонів у 1988 році.
Зімбабве та Намібія входять до групи країн на півдні Африки, котрі оголосили надзвичайний стан через посуху.
Згідно з оцінками ООН, близько 42% зімбабвійців живуть у бідності, і влада каже, що близько 6 мільйонів потребуватимуть продовольчої допомоги під час неврожайного сезону з листопада по березень.
Раніше ми повідомляли, що Намібія планує знищити понад 700 диких тварин, зокрема слонів, зебр та бегемотів, для надання м’яса населенню, яке страждає від продовольчої кризи через найгіршу посуху за останні 100 років.
Додамо, через висихання водойм у найбільшому національному парку Зімбабве на півдні африканського континенту загинуло щонайменше 100 слонів.
Читайте також: В Африці зростає рівень смертності слонів: The Guardian назвало причину
- Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.