В Африці зростає рівень смертності слонів: The Guardian назвало причину

Джерело: The Guardian
Унаслідок кліматичних змін слонам доводиться мігрувати через кордони країн Південної Африки у пошуках води, що, своєю чергою, створює проблеми для національних парків і природоохоронних зусиль.
Як розповіли у виданні, останніми тижнями слони Зімбабве перетинали кордон країни з Ботсваною в пошуках води і гинули від теплових ударів.
Відомо, що в таких країнах, як Ангола, Ботсвана, Намібія, Замбія та Зімбабве проживає половина світової популяції слонів. Результати дослідження засвідчили, що з-поміж цих 228 тисяч тварин коефіцієнт смертності склав 10,5%.
“Співвідношення кількості слонів і цього коефіцієнта вимагає подальшого вивчення як загрози стабільності популяції слонів”, – попередили вчені.
Утім, до прикладу, у Зімбабве популяція слонів до недавнього часу зростала. Це чинить тиск на біорізноманіття і спричиняє зіткнення з місцевим населенням, оскільки тварини порушують людське середовище проживання в пошуках води. За даними уряду країни, цього року слони вбили 60 зімбабвійців.
“Слони не знають кордонів, вони блукають у пошуках води та їжі”, – пояснив Тінаше Фараво, представник управління парків та дикої природи Зімбабве, додавши, що буйволи та “всі види тварин, що мешкають у національному парку Хванге”, також масово залишають територію.
“Я не можу підрахувати, скільки слонів мігрувало – сотні чи тисячі – але їх було дуже багато”, – прокоментував Фараво міграцію, яка розпочалася в серпні.
- За останні десять днів на східне узбережжя Уругваю викинуло близько двох тисяч мертвих пінгвінів.
- Пляжі Кіпру знаходяться під загрозою зникнення через підвищення рівня моря, спричиненого змінами клімату. Вчені з Егейського університету в Греції попереджають, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.