В Атлантиці помітили сірого кита: вид зник із цих вод 200 років тому

Джерело: сайт акваріума

Співробітники Акваріума Нової Англії помітили біля узбережжя США сірого кита. Цей вид вважався вимерлим у водах Атлантики ще 200 років тому.

Як зазначається, на початку березня працівники установи віддалилися на відстань близько 45 кілометрів від узбережжя Нантакета, коли помітили незвичайного кита. Тварина постійно спливала і пірнала, ймовірно, у пошуках їжі. Літак кружляв над місцем спостережень протягом 45 хвилин, завдяки чому вчені зробили додаткові знімки.

Після цього дослідники переглянули фотографії та змогли підтвердити, що справді “зустріли” сірого кита.

“Мій мозок намагався обробити те, що я бачила, бо ця тварина насправді не мала існувати у цих водах. Ми сміялися з того, наскільки дико було бачити тварину, яка зникла з Атлантики сотні років тому”, – розповіла наукова фахівчиня Кейт Леммл.

За словами вчених, сірі кити часто зустрічаються у північній частині Тихого океану. Їх легко відрізнити від інших видів за відсутністю спинного плавця, плямистою сіро-білою шкірою та спинним горбом з яскраво вираженими гребенями.

Вид зник із вод Атлантики до кінця XVIII століття, але за останні 15 років вчені кілька разів спостерігали поодиноких сірих китів біля узбережжя Атлантичного океану. Так, одного з них помітили біля узбережжя Флориди у грудні 2023 року. На думку експертів, цього ж кита тепер помітили біля узбережжя Нової Англії.

Дослідники пояснили ці дивацтва у поведінці тварини змінами клімату. Північно-Західний прохід, який з’єднує Атлантичний і Тихий океан через Північний Льодовитий океан у Канаді, в останні роки влітку регулярно звільнявся від льоду, частково через підвищення глобальної температури. Протяжність льоду зазвичай обмежує ареал сірих китів, оскільки вони не можуть прорватися крізь нього. Тепер ці тварини можуть подорожувати протокою, що було недоступне їм у минулих століттях.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.