В Австралії в мозку жінки вперше в історії знайшли живого хробака
Джерело: Sky news
64-річній британці, яка жила в Австралії та переживала забудькуватість і депресію, видалили з мозку паразитичну аскариду довжиною 8 см.
Вона була госпіталізована в січні 2021 року після трьох тижнів болю в животі та діареї, а потім сухого кашлю та нічної пітливості. До 2022 року її симптоми розвинулися до забудькуватості та депресії, що спонукало медичних працівників направити її до іншої лікарні та перевірити мозок.
МРТ-сканування її мозку показало, що рухливий гельмінт – паразитична аскарида – живе в ураженні правої лобової частки її мозку.
Хірургічне втручання стало єдиним виходом і лікарі успішно видалили аскариду, яка мала 8 см у довжину та 1 мм у діаметрі.
Цей випадок, ідентифікований як личинка третьої стадії нематод Ophidascaris robertsi, є безпрецедентним в історії медицини та був задокументований у журналі Emerging Infectious Diseases.
Дослідження хробака показало його приналежність до родини паразитів, як правило, виключно для змій. Це був перший задокументований випадок зараження людини таким паразитом.
Медики підозрюють, що жінка випадково проковтнула яйця черв’яка, з’ївши їстівну траву, яка була забруднена зміїними фекаліями, однак справжню причину не можна підтвердити.
Медики вважають, що після того, як яйця вилупилися в її тілі, личинки вирушили в її мозок. На це могли вплинути ліки, які вона приймала.
“Ми припустили, що вона ненавмисно спожила яйця або безпосередньо з рослинності, або забруднивши руки чи кухонне обладнання”, — сказали медики.
Подальші медичні процедури показали відсутність будь-яких додаткових черв’яків у її тілі.
Медичні експерти наголосили на важливості постійного моніторингу, оскільки дослідження на щурах показали, що яйця хробака можуть зберігатися в організмі понад чотири роки.
- Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.
- Зміни клімату можуть спричинити зменшення мозку людей – результати дослідження.
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.
Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.