В Австрії викрили російську мережу поширення дезінформації
Джерело: МВС Австрії
Управління державної безпеки та розвідки Австрії (DSN) розкрило масштабну дезінформаційну кампанію, спрямовану на маніпулювання громадською думкою на користь Росії. У межах розслідування затримали громадянку Болгарії, яку підозрюють у шпигунстві та участі в цій операції.
За словами державного секретаря Йорга Ляйхтфріда, розповсюдження фейків та маніпулятивного контенту загрожує демократичному суспільству, може вплинути на вибори та дестабілізувати політичну ситуацію. Він наголосив, що зовнішні сили не повинні контролювати формування громадської думки.
Розслідування розпочалося ще в грудні 2024 року, коли спецслужба проаналізувала електронні пристрої затриманої. За даними DSN, шпигунська мережа активізувалася через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Ключова мета операції – формування негативного ставлення до України та президента Володимира Зеленського, а також поширення проросійських наративів у німецькомовних країнах. Для цього використовували онлайн-дезінформацію та офлайн-акції – зокрема, розповсюдження наклейок і графіті. Організатори намагалися видати їх за дії проукраїнських активістів, але суспільство швидко відкинуло цю версію, оскільки матеріали містили елементи праворадикальної символіки та націоналістичні гасла.
Аналіз вилучених пристроїв підозрюваної вказує на ретельно сплановану кампанію. Вона виконувала роль посередниці між російськими спецслужбами та іншими членами групи, передавала матеріали, звітувала перед кураторами в РФ, а також координувала діяльність з пособниками у Великій Британії.
За інформацією The Guardian, британські спецслужби також фіксують активність російської розвідки. Раніше у Британії заарештували шістьох громадян Болгарії за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.
Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.
- Сполучені Штати та Польща відкрили у Варшаві міжнародний центр боротьби з дезінформації РФ. Місія центру полягає в тому, щоб допомогти Україні протистояти російським фейкам про повномасштабну війну.
- Чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва.
- За даними ЗМІ, Кремль здійснює кампанію дезінформації, аби підірвати позиції президента України Володимира Зеленського та дестабілізувати українське суспільство.
- Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.
- Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.