В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано – Міненерго
Джерело: Міненерго
Станом на 30 грудня в енергосистемі України не зафіксовано дефіциту електроенергії – енергосистема збалансована.
Графіки відключень електроенергії не застосовуються.
В аварійний ремонт протягом доби виходили два блоки ТЕС. Один з них уже повернуто до роботи. Тривають і планові ремонти, необхідні для посилення стійкості роботи обладнання.
На одній з повітряних ліній 330 кВ на Київщині після ворожого обстрілу було виявлено обірвані та пошкоджені проводи. Лінію вивели в аварійний ремонт.
На Дніпропетровщині через ворожий обстріл відключалась повітряна лінія 150 кВ, що приєднана до ТЕС, а також підстанція 150 кВ.
У Херсоні відключилась повітряна лінія 35 кВ. Внаслідок цього були порушення у роботі ТЕЦ.
Також на Херсонщині внаслідок обстрілу було пошкоджено обладнання підстанції 150 кВ.
Через помилкові дії персоналу на підстанції 330 Кв у Дніпропетровській області відключилося обладнання. При цьому знеструмилась інша підстанція 150 кВ, до якої підключена місцева промисловість, а також відключилась СЕС. Невдовзі всіх споживачів, а також СЕС під’єднали.
У Донецькій області сталося знеструмлення повітряної лінії 110 кВ, що призвело до відключення трьох підстанцій 110 кВ, до яких приєднані побутові споживачі. Усіх споживачів уже заживлено.
Імпорт електроенергії запланований в обсязі 13 859 МВт*год. Експорту не прогнозується.
- У Дніпрі внаслідок російського масованого ракетного удару без газопостачання залишаються 152 побутових споживачі. Також відключені від газу чотири зруйновані приватні будинки.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.