В інтернеті шириться фейк про нібито депортацію українців через протести в Європі – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Низка телеграм-каналів поширюють неправдиву інформацію про нібито депортацію частини українців через протести у Європі – у ЦПД спростували фейки.

Як доказ додається скриншот з нібито сторінки Представництва ЄС в Україні.

Автори “новини” повідомляють, що вже складено списки громадян, які підлягають депортації, та запрошують перейти у телеграм-бот для ознайомлення з ними.

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що, по-перше, інформація про депортацію українців з країн ЄС є фейковою. По-друге, на офіційному сайті Представництва ЄС в Україні публікації подібного змісту відсутні.

Також у ЦПД пояснили, що такий контент поширюється задля підвищення охоплень анонімних телеграм-каналів, на які ведуть посилання.

Центр закликає не спекулювати на чутливих для суспільства темах і дотримуватися правил моральної та етичної поведінки.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.