В ISW назвали мету нових атак РФ на енергетичну інфраструктуру України
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW прокоментували масовану ракетно-дронову атаку РФ по енергетичних об’єктах України вранці 22 березня.
Аналітики зауважили, що атаки росіян упродовж зими були націлені на підприємства оборонно-промислової бази (ОПБ) України.
Водночас вчорашня атака була націлена на енергетичну мережу. Найімовірніше мета атаки – руйнування енергосистеми, аби сповільнити стрімке розширення Україною своєї ОПБ.
Фахівці додали, що попри масований обстріл знищити енергетичну мережу росіянам не вдалось, тому вони можуть продовжити подібні інтенсивні удари по енергетиці, особливо на тлі затримки допомоги Заходу.
“Російські війська постійно погіршували деякі українські енергетичні можливості: захопивши Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) у березні 2022 року, окупувавши Каховську гідроелектростанцію (КГЕС) у лютому 2022 року та згодом зруйнувавши її дамбу в червні 2023 року, а тепер значно пошкодивши Дніпровську гідроелектростанцію (ДніпроГЕС) у Запоріжжі під час атаки 22 березня 2024 року. Удари вивели ДніпроГЕС з ладу, і, ймовірно, знадобиться деякий час для відновлення”, – мовиться у звіті аналітиків.
Ще одна мета масованих обстрілів РФ – намагання посіяти нестабільність всередині України, оскільки Кремль прагне знизити внутрішню та міжнародну довіру до українського уряду.
- 22 березня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки, єдиною темою якої стала ліквідація наслідків російського масованого обстрілу України.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.