В ISW прокоментували збільшення швидкості просування військ РФ

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували збільшення швидкості просування російських військ на фронті в Україні.

За даними фахівців, темп просування окупантів справді зріс осінню 2024 року, порівняно з 2023 і рештою 2024 років. При цьому, додали в ISW, повідомлення західних ЗМІ про те, що чинні темпи просування військ РФ можна порівняти з їхнім просуванням на початку повномасштабного вторгнення – хибні.

Аналітики оцінили, що з 1 листопада РФ завоювала 547 квадратні кілометри української території, тобто, у середньому 22 квадратних кілометри за день.

“Це значно менше, ніж 1265 квадратних кілометрів на день, які, за оцінками ISW, російські сили здобували в березні 2022 року” – мовиться у звіті.

В ISW також спростували повідомлення Reuters про те, що російські окупанти контролюють 80% територій Донеччини та Луганщини. Аналітики додали, що РФ окупувала 99% території Луганської області і близько 66% території Донецької області.

“З осені 2022 року російські війська окупували майже всю територію Луганської області, але протягом війни окупували значно меншу територію в Донецькій області”, – наголосили аналітики.

Аби контролювати всю Донеччину, росіянам потрібно захопити ще понад 8000 квадратних кілометрів. Відтак, якщо окупанти продовжать просування у чинному темпі, то зможуть окупувати всю Донецьку область приблизно за рік.

Аналітики наголосили, що окупанти обходять українські опорні пункти, а ЗСУ тримають під контролем кілька добре захищених міст на Донеччині, таких як Слов’янськ та Краматорськ, які, ймовірно, війська РФ не зможуть захопити швидко так, як захопили сільські поля навколо Покровська.

“ISW продовжує оцінювати, що російські сили не змогли відновити оперативний маневр на полі бою, щоб глибоко проникнути на українські позиції, як це було видно в перші місяці повномасштабного вторгнення. Натомість російські війська використовували виявлені вразливі місця в українській обороні для поступового просування”, – резюмували в ISW.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.