В ISW вважають, що українське командування зробило правильний вибір захищати Бахмут до останнього

Джерело: ISW

За словами аналітиків Інституту вивчення війни, бої під Бахмутом дозволили Україні відтягнути російські сили, які могли б оборонятися у Запорізькій області.

При цьому фахівці нагадали, що рішення Генерального штабу ЗСУ не відступати з Бахмута, а потім боротися за його повернення спочатку викликало критику низки експертів.

Зокрема, ці експерти були переконані, що Бахмут не має великого стратегічного значення, і українські сили могли б використати з більшою користю свої найбоєздатніші підрозділи, які билися в цьому районі.

Натомість у звіті йдеться, що “українські захисні та контрнаступальні операції в районі Бахмута, що проводилися з літа 2022 року, були добре реалізовані з оперативної точки зору і допомогли відвернути на себе великий обсяг російської бойової сили, який міг бути використаний для зміцнення російської оборони на півдні України”.

Як розповіли аналітики, нині в районі Бахмута діють військові двох із чотирьох російських дивізій Повітряно-десантних військ, а з червня цього року на цьому напрямі було задіяно три з чотирьох окремих бригад ВДВ.

“Це значне українське досягнення призвело до того, що Росія не змогла створити значний мобільний оперативний резерв ВДВ, який могли направити для відображення основного контрнаступного удару України на Запоріжжі”, — наголосили в ISW.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.