В ISW зреагували на новий масований удар РФ по енергосистемі України
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували масований ракетно-дроновий удар Росії по енергосистемі України 29 березня.
Фахівці зауважили, що окупанти почали атакувати також і гідроелектростанції. Це свідчить про те, що Росія розширила свої цілі у кампанії масованих атак.
Зокрема напередодні ворог атакував енергетичні об’єкти у низці українських областей, зокрема Канівську та Дністровську ГЕС на Черкащині та Буковині. Також було завдано ударів по неназваній критичній інфраструктурі на Прикарпатті та Дніпропетровщині.
Аналітики зауважили, що атаки росіян по енергосистемі можуть бути спрямовані на погіршення оборонно-промислової здатності України. Удари посилились саме зараз, коли Україна стикається з нестачею ракет ППО.
“Нова російська модель ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях є значним поворотом і ескалацією кампанії атак Росії проти України. Російські війська раніше не завдавали тривалих ракетних ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях”, – наголосили аналітики.
У цьому контексті фахівці наголосили на діях західних союзників України, які проти надання Києву далекобійної зброї. Свої відмови вони аргументують ймовірністю ескалації війни.
“Однак рішення західних держав обмежити обороноздатність України, намагаючись впоратися з ескалацією, не завадили Росії розгорнути війну проти України. Крім того, Україна веде стратегічну оборону, а не наступ, який міг би серйозно загрожувати російським позиціям на окупованій території України чи Росії”, – зауважили аналітики.
В ISW також додали, що голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун-молодший 28 березня зробив заяву щодо надання Україні ракет великої дальності ATACMS, наголосивши, що “ризик ескалації не такий високий, як, можливо, був на початку”.
“Росія послідовно доводила свою готовність посилити свою агресію без провокацій, і занепокоєння щодо російської помсти та ескалації у відповідь на подальше надання західної зброї та систем Україні не повинні впливати на рішення США чи Заходу щодо цієї допомоги”, – мовиться у звіті фахівців.
- У Міністерстві енергетики розповіли про наслідки ракетно-дронової атаки росіян по енергетичній системі України.
21 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, котрий узяв участь у щорічній нараді українських послів.
Поні на ім’я Чубарек, який осліп через вибух російського дрона на Харківщині, не залишився наодинці з бідою – його підтримує шестимісячна поні Карамелла, яка стала йому справжніми “очима”.
На узбережжі Чорного моря зараз не до купання – вода там різко охолола. Це не примха погоди, а наслідок явища, яке називається апвелінг. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко.
Перестановка міністрів місцями – адже нових людей в уряді не з’явилось, майже в усіх спостерігачів викликала більше запитань, ніж дала відповідей. Передусім – навіщо це було робити, якщо фактично жодного оновлення не відбулось? Дехто припускає, що посадою прем’єра Володимир Зеленський “подякував” Юлії Свириденко за допомогу з накладенням санкцій на Петра Порошенка. Дехто – що керівник ОП Андрій Єрмак посилив свій вплив на ключові позиції в державі. Дехто – що владі просто потрібно було показати хоч удаване “оновлення облич” на тлі захмарної корупції та неефективного управління під час повномасштабної війни. Втім, є й ті, хто не запитує зайвого, вже за звичкою пояснюючи дії влади тим, що в країні війна і критика недоречна.
Щомісячна звітність для фізичних осіб-підприємців, запроваджена на 2025 рік, не дала жодного ефекту для податкових надходжень, але суттєво ускладнила життя підприємцям. Про це в етері телеканалу “Еспресо” заявила народна депутатка Галина Васильченко.