В ISW зреагували на вихваляння Путіним ракети «Орєшнік»
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували чергові заяви президента РФ Володимира Путіна щодо російської ракети “Орєшнік”.
Фахівці зауважили, що Путін продовжує вихваляти технічні можливості ракети та погрожує вдарити нею по території України. Та на думку фахівців, ці всі заяви зроблені лише задля того, аби змусити Україну та Захід до самостримання.
28 листопада Путін звернувся до членів Ради безпеки Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Казахстані, і повторив кілька заяв про “Орєшнік”.
Ця заява, наголосили аналітики, дуже нагадувала дві його попередні заяви – 21 та 22 листопада – про цю ракету.
Зокрема очільник Кремля вкотре описав технічні можливості “Орєшніка” і на засіданні з членами ОДКБ, і після нього на пресконференції, наголошуючи на розмірах та внутрішній температурі боєголовки, швидкості запуску та радіусу вибуху “Орєшніка”, порівнявши силу його удару з ядерною.
“Путін погрозливо заявив, що міноборони РФ і генштаб РФ “вибирають об’єкти для знищення” в Україні, включно з “центрами прийняття рішень у Києві”, а пізніше відповів на запитання, військові це чи політичні об’єкти. заявляючи, що “все можливо””, – нагадали фахівці.
При цьому, вважають аналітики, в “Орєшніку” насправді немає нічого особливого і як США, так і Україна вже заявляли, що ця ракета не передвіщає ескалації війни.
Відтак всі погрозливі заяви Путіна – лише намагання змусити Україну більше не завдавати ударів західними ракетами по території РФ.
“Навіть погроза завдати ударів по “центрам ухвалення рішень” у Києві звучить як пустий звук: війська РФ регулярно атакують цивільну та критичну інфраструктуру у Києві за допомогою безпілотників і ракет, що здатні нести ядерну зброю”, – мовиться у звіті.
Щобільше, навіть американська розвідка вважає, що попри погрози, Росія навряд чи вдарить по Україні ядерним озброєнням, навіть після атак по її території іноземними ракетами.
“Відтак постійне хизування Путіна “Орєшніком” та російськими ракетними можливостями залишається частиною рефлексивної інформаційної операції Кремля і навряд чи передвіщає розвиток особливо нових російських можливостей глибокого удару”, – резюмували аналітики.
- У британській розвідці повідомили деталі про російську ракету “Орєшнік”, зауважуючи, що, наймовірніше, в арсеналі окупантів лише кілька таких ракет.
- Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони Андрій Коваленко прокоментував заяви глави РФ Володимира Путіна, наголосивши, що той вирішив зробити ставку на інформаційне залякування.
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.
Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.