В ISW зреагували на вихваляння Путіним ракети «Орєшнік»

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували чергові заяви президента РФ Володимира Путіна щодо російської ракети “Орєшнік”.

Фахівці зауважили, що Путін продовжує вихваляти технічні можливості ракети та погрожує вдарити нею по території України. Та на думку фахівців, ці всі заяви зроблені лише задля того, аби змусити Україну та Захід до самостримання.

28 листопада Путін звернувся до членів Ради безпеки Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Казахстані, і повторив кілька заяв про “Орєшнік”.

Ця заява, наголосили аналітики, дуже нагадувала дві його попередні заяви – 21 та 22 листопада – про цю ракету.

Зокрема очільник Кремля вкотре описав технічні можливості “Орєшніка” і на засіданні з членами ОДКБ, і після нього на пресконференції, наголошуючи на розмірах та внутрішній температурі боєголовки, швидкості запуску та радіусу вибуху “Орєшніка”, порівнявши силу його удару з ядерною.

“Путін погрозливо заявив, що міноборони РФ і генштаб РФ “вибирають об’єкти для знищення” в Україні, включно з “центрами прийняття рішень у Києві”, а пізніше відповів на запитання, військові це чи політичні об’єкти. заявляючи, що “все можливо””, – нагадали фахівці.

При цьому, вважають аналітики, в “Орєшніку” насправді немає нічого особливого і як США, так і Україна вже заявляли, що ця ракета не передвіщає ескалації війни.

Відтак всі погрозливі заяви Путіна – лише намагання змусити Україну більше не завдавати ударів західними ракетами по території РФ.

“Навіть погроза завдати ударів по “центрам ухвалення рішень” у Києві звучить як пустий звук: війська РФ регулярно атакують цивільну та критичну інфраструктуру у Києві за допомогою безпілотників і ракет, що здатні нести ядерну зброю”, – мовиться у звіті.

Щобільше, навіть американська розвідка вважає, що попри погрози, Росія навряд чи вдарить по Україні ядерним озброєнням, навіть після атак по її території іноземними ракетами.

“Відтак постійне хизування Путіна “Орєшніком” та російськими ракетними можливостями залишається частиною рефлексивної інформаційної операції Кремля і навряд чи передвіщає розвиток особливо нових російських можливостей глибокого удару”, – резюмували аналітики.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.

Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.