В Ізраїлі прогриміла низка вибухів в автобусах

Джерело: The Times of Israel

В Ізраїлі вибухнули три порожні автобуси, ще дві бомби знешкоджено. Вибухи пролунали на автостоянках у передмісті Тель-Авіва, місті Бат-Ям. За наявною інформацією, постраждалих немає.

Зазначається, що таймери вибухових пристроїв були налаштовані на ранок п’ятниці. Усі види громадського транспорту, включно з потягами, зупинили по всій країні.

Влада підозрює скоординовану терористичну атаку, в одному з автобусів знайшли вибухівку з написом арабською мовою, що вказує на помсту Ізраїлю. Два автобуси вибухнули на парковці, третій – під час виїзду зі стоянки лікарні. Також сапери знешкодили ще два вибухові пристрої.

Поліція кваліфікувала подію як теракт, ведеться розслідування. За даними ізраїльського “9 каналу”, відповідальність за вибухи взяв на себе підрозділ “Туль-Карем” радикального угруповання ХАМАС. Водночас телеканал Keshet 12 повідомив, що на одній із знешкоджених бомб був напис: “Помста за Туль-Карем”.

Міністерка транспорту Ізраїлю Мірі Регев наказала зупинити рух усіх автобусів і поїздів у країні для перевірки на можливу наявність вибухових пристроїв.

Довідка: Ізраїльські війська вдерлися в Газу після того, як 7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС увірвалися в ізраїльські громади, вбивши 1200 солдатів і цивільних осіб і викравши понад 250 іноземних та ізраїльських заручників.

У межах першого етапу погодженого перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС терористи повинні звільнити загалом 33 заручників. Після першого звільнення, 26 з них все ще перебувають у руках ХАМАС. Своєю чергою, Ізраїль має звільнити близько 1900 палестинських в’язнів, більшість з яких — терористи.

  • Днями посланник із питань Близького Сходу в майбутній адміністрації Дональда Трампа Стів Віткофф прибув до Ізраїлю, щоб домогтися укладення угоди про звільнення заручників і припинення вогню в Газі.
  • ХАМАС погодився звільнити 34 ізраїльських заручників в межах домовленостей про припинення вогню із Ізраїлем.
  • Державний департамент США неофіційно поінформував Конгрес про запропоновану угоду з Ізраїлем на 8 мільярдів доларів, що включатиме боєприпаси для винищувачів, ударних вертольотів, а також артилерійські снаряди, стверджують джерела Axios.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.