В Києві через «облагородження» територій практично зникли горобці: чим це загрожує

Джерело: Київський еколого-культурний центр/Facebook

У Києві спостерігається різке зменшення чисельності горобців, яке сталося через косіння трави і “гламуризацію” столичних парків.

Цього року їхня кількість впала більш ніж у 50 разів. Це може викликати серйозні екологічні проблеми, адже зникнення цих птахів загрожує життю парків та садів у Києві.

“Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Немає горобців, значить для каштанової молі, яка знищує дерева і кущі, — справжнє роздолля. Адже саме через неї на листі з’являються руді плями”, – розповів еколог Володимир Борейко.

Головні причини зникнення горобців у Києві:

  • “Гламуризація” парків — вирубка старих дуплистих дерев ускладнює птахам пошук місць для гніздування.
  • Систематичне косіння трави — часті стрижки газонів і узбіч призводять до зменшення кількості комах, маленьких пташенят нічим годувати.

Екологи зауважили, що в 1950-х роках у Китаї горобців спеціально знищували, вважаючи їх шкідниками, які поїдали зерно. Люди били птахів палицями, внаслідок чого розмножилися гусениці, які знищили врожай. Ця катастрофа призвела до голоду, через який загинуло близько 20 мільйонів людей.

В суботу, 28 вересня, на заводі Tata Electronics на півдні Індії, який виробляє компоненти для iPhone, спалахнула пожежа. Щонайменше десять людей отримали медичну допомогу, двох госпіталізували.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

В Лондоні відкрили перший світі бар та тему 007 для шанувальників Джеймса Бонда.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.

У Данії під час розкопок великого поховання часів вікінгів виявили 50 добре збережених скелетів.