В Міноборони створили Раду донорів інституційних реформ: яка мета та чим займатиметься
Джерело: Міноборони
В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.
“Рада донорів допоможе нам спростити комунікацію з партнерами через регулярне інформування щодо прогресу реформ та стане прозорим механізмом запиту донорської підтримки для проєктів реформ міністерства”, – зазначив заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.
У межах роботи Ради донорів використовуватимуться наступні типи підтримки:
- експертна допомога;
- матеріально-технічна підтримка;
- підготовка експертних пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань державної політики у сфері оборони;
- а також консультації щодо взаємосумісності з НАТО.
Діяльність Ради не стосуватиметься механізму залучення міжнародної військової допомоги, який функціонує в межах роботи Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн або інших платформ.
Під час першого засідання Ради міністерство представило прогрес щодо трансформаційних процесів у Міноборони, а також поінформувало про заплановані наступні кроки за напрямами, реалізація яких потребуватиме підтримки партнерів.
До Ради донорів інституційних реформ увійшли представники більш як 20 країн та організацій, зокрема аташе з питань оборони, дипломатичні представники країн-партнерів, а також міжнародних організацій у сфері оборони, які працюють в Україні.
- Міністерство оборони України запустило електронну чергу до ТЦК та СП. Попередній запис вже можливий в 19 ТЦК, зокрема в окремих центрах Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Сум, Вінниці, Кропивницького.
- У Міноборони повідомили, що станом на 11 годину 18 травня 150 тисяч громадян України вже успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”. Ще сотні тисяч запитів – у черзі.
- У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.
До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.