В МЗС РФ погрожують «ризиком військових інцидентів» через майбутні навчання НАТО

Джерело: The Moscow Times

Найбільші військові навчання НАТО Steadfast Defender, які розпочнуться найближчим часом й триватимуть кілька місяців, можуть спровокувати “військові інциденти”, вважає заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко.

Грушко бідкається, що заходи “такого масштабу ще більше дестабілізують ситуацію в галузі безпеки” і знаменують “остаточне повернення Альянсу до схем холодної війни, спрямованих на конфронтацію з РФ”.

Представник МЗС РФ поскаржився на сценарій навчань, згідно з яким противником НАТО стане “неіснуюча держава, схожа на Росію”. За задумом, така країна нападає на одного з членів Альянсу, чим спровокує третю світову війну. Під час навчань планується провести не менше 500 повітряних бойових операцій, а також задіяти танки, артилерію, авіаносці, есмінці, підводні човни та винищувачі.

У російському МЗС звинуватили НАТО у “військовому психозі, що штучно розігрівається”. Там також нагадали, що низка воєначальників західних країн закликали готуватися до війни з Росією.

Зауважимо, НАТО розпочинає найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.

  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • 17 січня голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.