В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку

Джерело: МОЗ України

В Одесі лікарі долучили штучний інтелект до діагностики головного мозку.

Відтак, Одеса стала першим містом в Україні, де було впроваджено пілотний проєкт з телемедицини “BrainScan”.

Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним фактором.

Як це працює?

Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.

Зображення: МОЗ

У відомстві зазначили, що використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в межах проєкту “BrainScan” показало хороші результати.

Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині, де також запрацював проєкт “BrainScan”.

Довідково. Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID “Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні” (LHSS).

Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.

Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.

За даними ЗМІ, припинення війни в Україні стане головною темою обговорень президента США Дональда Трампа з європейськими лідерами у межах його візиту до Шотландії.

Нове дослідження виявило, що підлітки використовують застосунки для знайомств частіше, аніж вважалось.

Уночі 26 липня російські окупанти здійснили комбінований ракетно-дроновий удар по Харкову.