В Одесі затримали бойовика російської «самооборони Криму»

Джерело: СБУНаціональна поліція Українипрокуратура АР Крим.

В Одесі затримано чоловіка, який у 2014 році брав активну участь у захопленні адміністративних будівель на території АР Крим. Зрадник тривалий час переховувався від правосуддя за злочини проти України.

Національна поліція України

За даними слідства, крім захоплення держустанов, чоловік перебував у складі незаконних збройних формувань – так званого “народного ополчения”, “Судакской роти” та “самооборони Криму”. Зокрема він ніс чергування на блокпостах, незаконно обшукував місцевих мешканців та їхні автомобілі. Внаслідок його дій людей затримували та відвозили у невідомому напрямку.

За допомогу російським окупантам чоловік отримав кремлівську медаль “за захист Криму” 2014 року.

Фото: Національна поліція України

Ще до 24 лютого 2022 року бойовик під виглядом переселенця з півдня України переїхав на Вінниччину, де проживали його родичі. У СБУ зазначили, що він вирішив переїхати до України через конфлікт із ватажками угруповання.

Націаональна поліція України

Згодом він переїхав до Одеси та “заліг на дно”, аби уникнути правосуддя за свої злочини. Його викрили за результатами контрдиверсійних заходів. Співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали за місцем тимчасового проживання.

У затриманого під час обшуків виявлено речові докази його злочинної діяльності.

Йому оголошено підозру у вчиненні державної зради, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також участі у незаконному збройному формуванні. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Підозрюваного арештовано без альтернативи внесення застави.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.