В Офісі президента України закликали Європу зупинити допомогу українським переселенцям
Джерело: Сергій Лещенко в інтерв’ю Tages-Anzeiger
Радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.
Приймаючі країни мають припинити підтримку біженців, щоб вони могли повернутися додому, – вважає Лещенко.
Він також пояснив, що це питання роз’єднує українське суспільство, адже людям стає все важче знаходити спільну мову. Тому що ті, хто виїхав з України, ніколи не зрозуміють тих, котрі залишилися.
У нас у Києві живе 3 мільйони осіб, зокрема сотні тисяч дітей. Аргумент про те, що це небезпечно, – нісенітниця. Їм не довелося б воювати в окопах. Але вони можуть купувати українські продукти в супермаркеті в Україні і платити за оренду квартири в Києві, користуватися поліклініками та аптеками і платити податки, щоб ми могли фінансувати школи. Ваші гроші відсутні в економіці. І ситуація стає дедалі складнішою, – пояснив він.
На зауваження, що мільйони осіб втекли, оскільки вважають небезпечним перебування у країні, Лещенко відповів, що це дуже небезпечно в містах “за п’ять кілометрів від лінії фронту, які можуть бути обстріляні з артилерії”. І додав, що нині там живе все менше людей. Натомість заявив, що є міста за 30-40 кілометрів від фронту, “до яких російська артилерія не може дістатися”. І як приклад згадав Краматорськ, де “зароджується нова економіка”.
Водночас зауважимо, що 22 січня росіяни вкотре вдарили по Краматорську, повідомив голова Донецької ОВА: “зранку росіяни випустили по місту осколково-фугасну ракету «Іскандер». Пошкоджено 7 багатоповерхівок, 3 підприємства і 3 об’єкти соціальної інфраструктури”.
Шість платників податків платять солдату зарплату. Проте українці, які живуть за кордоном, утримуються від підтримки армії сплатою податків і купівлею споживчих товарів. Що ще гірше, їхні діти та молодь тепер навчаються в європейських країнах і стають все більш інтегрованими. Тому ймовірність того, що вони повернуться, стає все меншою. І ми втрачаємо ціле покоління молоді, – зазначив радник ОП.
Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.
- Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна закликав готуватися до того, що до країни може прибути нова хвиля переселенців з України.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.