В Офісі президента заперечили чутки про «звільнення Залужного»

Джерело: прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі УП

29 січня прессекретар президента Сергій Никифоров запевнив, що Володимир Зеленський не звільняв Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

Так, на запитання журналістів, чи звільняв президент Залужного, прессекретар відповів “точно ні”.

Надвечір 29 січня почали ширитися мережею чутки про нібито “звільнення Головнокомандувача ЗСУ”. Щобільше, нардеп від “Євросолідарності” Олексій Гончаренко зазначив, що його джерела поінформували: “Залужному оголосили про відставку, але указу поки що немає. Йому пропонували посаду посла в одну з європейських країн. Він – відмовився”. Низка Telegram-каналів також підхопили інформацію.

Зауважимо, переважна більшість українців не підтримали б звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології. Рішуче проти виступило б 72% респондентів.

Попри спроби продемонструвати єдність під час повномасштабної війни, ознаки тертя між Залужним і президентом Володимиром Зеленським були очевидними протягом кількох тижнів, що викликало припущення про те, що Головнокомандувача ЗСУ можуть звільнити. КМІС виявив, що лише 2% українців підтримали б Зеленського у рішенні усунути Залужного з посади, тоді як 72% сприйняли б такий крок негативно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% не змогли сформулювати свою думку.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.