В окупованій Горлівці критична ситуація з екологією – ЦНС

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.

Наголошується, що російська пропаганда вчергове створює видимість покращення життя на Донеччині з приходом окупантів. Втім, як показує час, окрім розрухи і смерті з “рускім міром” не прийшло більше нічого.

Відколи Горлівка перебуває в російській окупації, роботи з ліквідації могильника припинилися.

Щоправда, днями російська окупаційна адміністрація на усіх своїх ручних ЗМІ прокричала чергову обіцянку про те, що горлівчанам стане легше дихати. Адже об’єкт потрапив у список проєкту “Генеральне прибирання”, розробленого мінприроди РФ. Усе тільки на папері, – додали у ЦНС.

У центрі нагадали, що до 2014-го влада Горлівки встигла чимало і питання утилізації залишків виробництва на території ДХЗ поступово вирішувалося. Переконують, що загалом роботи з очищення могильника хімзаводу від шкідливих речовин уже давно завершили.

До початку 2000-х продукція Горлівського хімзаводу широко використовувалась у вугільній, гірничодобувній та військовій промисловості. Підприємство виробляло 25 найменувань товарів: вибухові речовини, миючі засоби, смоли, кислоти, товари побутової хімії. 20 років тому Горлівський хімзавод викупив бізнесмен із РФ, щоб у такий спосіб знищити конкурента своїх підприємств. У результаті завод зупинив роботу і був порізаний на брухт новим власником.

У Нацспротиві зауважили, що припинити екологічні злочини РФ на території України можливо тільки після повної деокупації наших земель. Тож закликали допомагати Силам оборони України робити це результативно: інформацію про розташування ворога можна анонімно надсилати за посиланням.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд. Зокрема близько 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими.

Зауважимо, у лютому Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.

Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.

У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.

У Польщі відкрився перший рекрутинговий центр на базі Консульства України в Любліні і працює щодня з 9:00 до 17:00 без перерв.

Лиш нещодавно вступивши на посаду генерального секретаря НАТО Марк Рютте прибув до Києва і наголосив, що Україна повинна мати можливість обстрілювати російську територію далекобійними західними ракетами.

Управління зі здійснення фінансових санкцій (OFSI) Великої Британії наклало штраф у 15 000 фунтів стерлінгів на компанію Integral Concierge Services (ICSL) за порушення фінансових санкцій проти РФ.