В окупованому Криму 23 червня пролунали вибухи: що відомо про атаку
Джерело: інформацію зібрали Букви
Удень 23 червня в окупованому Криму пролунали вибухи. Російське міноборони стверджувало, що півострів обстріляли за допомогою ATACMS. Т.з. “голова” Севастополя Михайло Развожаєв заявляв про трьох загиблих та сотню поранених.
Російське міноборони твердить, що “чотири ракети збито, ще одна вибухнула над містом”.
Російський Telegram-канал Readovka писав, що внаслідок атаки загинула дев’ятирічна Соня Авер’янова – донька заступника міського голови Магадана Олега Авер’янова. Окрім неї, загинули дворічний малюк та доросла жінка. Всього заявляли про 124 постраждалих.
Telegram-канал “Военкор Котенок” писав, що над акваторією Чорного моря працює винищувач Global Hawk.

Фото: “Военкор Котенок”
Своєю чергою, Telegram-канал “ЧП Севастополь” написав: “ATACMS застосовується або з аеродромів із технікою, або з базування систем ППО, С-300 або С-400. Думаю, ракету збили чи відпрацювала позаштатно. Якби БЧ штатно розкрилася над пляжем, там були б сотні загиблих, ATACMS – страшна річ. Не здивуюсь, якщо виявиться, що впала наша ракета ППО”.

Фото: “ЧП Севастополь”

Фото: “ЧП Севастополь”
“ЧП Севастополь” навів історію, що на пляжі в Учкуївці чоловік закрив собою дружину від уламків. На фото видно закривавлену спину чоловіка, а жінка, схоже, не зазнала травм.
“Ми були на пляжі в Учкуївці з кумами в цей момент. Не можу підібрати слів, щоб описати цей жах і кошмар. Все сталося за лічені секунди. Ми не встигли нікуди втекти і сховатися. Ми просто лягли в пісок обличчям і закривали вуха. Чоловік лежав на мені і закривав мене собою. А я кричала і просила Бога вберегти нас. Але постраждали багато людей, дітей! Я чула і бачила цих дітей у крові, що кричали. Люди допомагали одне одному. Водії автобусів та просто жителі на своїх автомобілях вивозили людей із пляжу”, – йдеться у повідомленні.

Фото: SHOT
Українська сторона не коментувала цей випадок. Редакція “Букв” не має можливості перевірити дані з незалежних джерел через російську окупацію Криму.
- У Криму, який знаходиться під окупацією, спостерігається небезпечне зростання безконтрольного видобутку природних ресурсів в масштабах, що є надмірними для курортного регіону і ставлять під загрозу його майбутнє, зазначив рух за деокупацію Liberate Crimea.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.