В ООН підтвердили, що лікарню «Охматдит» атакувала російська ракета
Джерело: Reuters
Голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети.
“Аналіз відеозапису та оцінка, зроблена на місці інциденту, вказує на високу ймовірність того, що дитяча лікарня зазнала прямого влучення, а не пошкодження через перехоплену систему зброї”, – сказала вона.
Белл додала, що її команда, яка відвідала місце удару в понеділок, не може зробити остаточного висновку, але, схоже, ракету таки запустила РФ.
“Персонал перемістив дітей в укриття вчора вранці, коли вперше спрацювали сирени повітряної тривоги, інакше б жертв було набагато більше”, – сказала вона.
Додамо, що напередодні, 8 липня, РФ масовано атакувала Україну – зокрема Київ – низкою ракет. Одна з російських ракет поцілила у київську лікарню “Охматдит”.
Натомість у Кремлі стверджують, що у лікарню “поцілила українська протиракетна система”.
Додамо, що СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.
- Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
- Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
- Внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
- Анестезіологи “Охматдиту” показали, який вигляд мали різні відділення після ворожого обстрілу.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.