В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні

Джерело: CNN

25 вересня у Раді ООН з прав людини заявили про “постійні докази” того, що російські сили “вчиняють воєнні злочини в Україні”.

Рада стверджувала, що напади в Україні включають “незаконні атаки з використанням вибухової зброї, атаки, що завдають шкоди цивільному населенню, тортури, сексуальне та гендерне насильство, а також напади на енергетичну інфраструктуру”.

Міжнародна слідча комісія Ради заявила, що “задокументувала напади на житлові будинки, діючий медичний заклад, залізничний вокзал, ресторан, магазини та комерційні склади. Ці атаки призвели до жертв серед цивільного населення, пошкодження або руйнування ключових об’єктів і припинення надання основних послуг і постачання”.

Комісія заслухала жертв тортур і цитує слова однієї з них: “кожного разу, коли я відповідав, що я чогось не знаю або не пам’ятаю, мене били електричним струмом… Я не знаю, скільки це тривало. Здавалося, що ціла вічність”.

Комісія повідомила про сексуальне насильство російських військових щодо жінок віком від 19 до 83 років і заявила, що продовжує “розслідувати окремі ситуації ймовірної передачі неповнолітніх без супроводу російською владою до Російської Федерації”.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна

Крім того, комісія заявила, що розслідує причини руйнування Каховської дамби у червні.

Зауважимо, станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.