В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні
Джерело: CNN
25 вересня у Раді ООН з прав людини заявили про “постійні докази” того, що російські сили “вчиняють воєнні злочини в Україні”.
Рада стверджувала, що напади в Україні включають “незаконні атаки з використанням вибухової зброї, атаки, що завдають шкоди цивільному населенню, тортури, сексуальне та гендерне насильство, а також напади на енергетичну інфраструктуру”.
Міжнародна слідча комісія Ради заявила, що “задокументувала напади на житлові будинки, діючий медичний заклад, залізничний вокзал, ресторан, магазини та комерційні склади. Ці атаки призвели до жертв серед цивільного населення, пошкодження або руйнування ключових об’єктів і припинення надання основних послуг і постачання”.
Комісія заслухала жертв тортур і цитує слова однієї з них: “кожного разу, коли я відповідав, що я чогось не знаю або не пам’ятаю, мене били електричним струмом… Я не знаю, скільки це тривало. Здавалося, що ціла вічність”.
Комісія повідомила про сексуальне насильство російських військових щодо жінок віком від 19 до 83 років і заявила, що продовжує “розслідувати окремі ситуації ймовірної передачі неповнолітніх без супроводу російською владою до Російської Федерації”.
Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна
Крім того, комісія заявила, що розслідує причини руйнування Каховської дамби у червні.
Зауважимо, станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.
- У Києві розпочав роботу офіс МКС.
- Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях.
- Прем’єр-міністр Греції заявив, що Москва повинна бути покарана відповідно до міжнародного права за воєнні злочини, які скоїла.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.