В OpenAI відповіли на судовий позов Маска
Джерело: блог OpenAI
OpenAI відповіла на звинувачення Ілона Маска щодо відмови компанії від початкової мети розробки ШІ на користь людства. У своєму блозі технологічний гігант зазначив, що основну увагу було спрямовано на розвиток безпечної та корисної технології, а також поділився деталями співпраці з Маском.
За даними OpenAI, на початку заснування компанії, у 2015 році, гендиректор Сем Альтман і співзасновник Грег Брокман планували залучити $100 млн інвестицій. Проте Маск висловив бажання вкласти значно більшу суму, а саме не менше $1 мільярда, зауважуючи, що він буде покривати решту коштів, якщо інші інвестори не нададуть необхідну суму.
Втім, OpenAI отримала від Маска менше як $45 млн, в той час, як інші донори спрямували понад $90 млн.
Компанія пояснила, що на початку 2017 року дійшла висновку про те, що для створення загального штучного інтелекту (AGI) потрібні величезні обсяги обчислень та фінансових ресурсів.
Ілон Маск пропонував об’єднати OpenAI з Tesla, але компанія відмовилася від пропозиції, оскільки не погодилася з комерційними умовами Маска, які передбачали мажоритарний пакет акцій, посаду генерального директора та контроль над радою директорів.
Незабаром після цього Маск вирішив облишити OpenAI і заявив про намір створити конкурента AGI в межах Tesla.
Компанія висловила сумнів у вчинках Маска, який спочатку надихав їх на більше, а потім залишив їх і створив конкурента, і навіть подав на них до суду, коли їм вдалося досягти значних успіхів без його участі.
- Раніше в OpenAI сказали, що мільярдер Ілон Маск подав проти компанії позов через те, що він засмучений тим, що більше не входить до складу стартапу зі штучного інтелекту.
- Мільярдер Ілон Маск подав до суду на виробника ChatGPT OpenAI та їхнього генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що вони відмовилися від початкової місії стартапу з розробки штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.