В Південній Кореї не змогли схвалити імпічмент президента

Джерело: Yonhap News

Законопроєкт про імпічмент президента Південної Кореї Юн Сук Йоля не пройшов в парламенті країни через брак голосів.

Лише 195 з 300 присутніх депутатів взяли участь у голосуванні щодо законопроєкту про імпічмент, який був винесений на пленарне засідання у другій половині дня. Для ухвалення рішення про імпічмент необхідно, щоб за нього проголосувало щонайменше 200 депутатів (дві третини парламенту).

Як наслідок, подання про імпічмент було автоматично знято з розгляду.

Законопроєкт про імпічмент був провалений ще до того, як його поставили на голосування, оскільки частина депутатів покинула зал засідань ще до голосування.

Це вже втретє, коли в Південній Кореї голосують за законопроєкт про імпічмент чинному президенту. Раніше на пленарному засіданні Національної асамблеї були прийняті законопроєкти про імпічмент колишнім президентам Ро Му Хену в 2004 році і Пак Кин Хе в 2016 році.

Передісторія

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Працівники Державного бюро розслідувань викрили масштабну схему розкрадання пального однієї з військових частин Миколаївської області.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США не втручатимуться в конфлікт між Пакистаном та Індією, назвавши боротьбу між двома ядерними державами “по суті не нашою справою”.

9 травня Нова пошта закрила своє останнє відділення у місті Костянтинівка у Донецькій області, яке також працювало як пункт незламності.

Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.

СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.