В Південній Кореї не змогли схвалити імпічмент президента

Джерело: Yonhap News

Законопроєкт про імпічмент президента Південної Кореї Юн Сук Йоля не пройшов в парламенті країни через брак голосів.

Лише 195 з 300 присутніх депутатів взяли участь у голосуванні щодо законопроєкту про імпічмент, який був винесений на пленарне засідання у другій половині дня. Для ухвалення рішення про імпічмент необхідно, щоб за нього проголосувало щонайменше 200 депутатів (дві третини парламенту).

Як наслідок, подання про імпічмент було автоматично знято з розгляду.

Законопроєкт про імпічмент був провалений ще до того, як його поставили на голосування, оскільки частина депутатів покинула зал засідань ще до голосування.

Це вже втретє, коли в Південній Кореї голосують за законопроєкт про імпічмент чинному президенту. Раніше на пленарному засіданні Національної асамблеї були прийняті законопроєкти про імпічмент колишнім президентам Ро Му Хену в 2004 році і Пак Кин Хе в 2016 році.

Передісторія

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

В Києві на широкий загал презентували велику збірку “Скарби українського народу” від видавництва “Літера ЛТД”. Серія книг фольклорних записів, зібраних відомим вітчизняним етнографом Гнатом Танцюрою.

Київська міська військова адміністрація закликала релігійні організації столиці обмежити проведення масових богослужінь на Великдень, максимально забезпечивши онлайн-трансляцію події.

Директор ліцею в Ужгородському районі вп’яте не склав іспит на вільне володіння українською мовою.

Кабінет Міністрів України погодив звільнення очільників Сумської і Луганської обласних військових адміністрацій.

У Нідерландах клініки десятиліттями порушували правила донорства сперми, що підвищує генетичні ризики, зважаючи на невелику кількість населення країни.