В РФ побачили загрозу дипломатичної ізоляції після саміту у Саудівській Аравії

Джерело: росЗМІ

Міжнародна конференція в Саудівській Аравії, де понад 40 країн без Росії обговорювали мирне врегулювання в Україні, створює загрози для Кремля, повідомляють дипломатичні джерела.

Хоча зустріч у Джидді завершилася без конкретних рішень та спільної заяви, вона показала, що Україна прямує до нової тактики — під’єднати до діалогу країни Глобального Півдня, одночасно дипломатично ізолювавши Росію.

Глобальний Південь підтримує територіальну цілісність та незалежність України.

Завдання Києва зробити ці країни, якщо не союзниками, то партнерами. А потім уже коли загального консенсусу буде досягнуто, Україна намагатиметься його поглибити і ставитиме більш чутливі питання для формування такого консенсусу. Це саме те, що відбувається зараз, – зазначило джерело.

На конференцію до Саудівської Аравії приїхали представники всіх партнерів Росії з БРІКС. І навіть Китай направив призначеного Сі Цзіньпіном спецпосланця Лі Хуея. На переговорах на рівні радників з питань національної безпеки обговорювалася “формула миру” президента України Володимира Зеленського, що містить зокрема виведення російських військ з усієї території України.

Нам доведеться шукати якісь відповіді на нову тактику України, — сказало джерело, близьке до Кремля. — Бо як би ми не говорили, що з нами світова більшість, ніхто не визнав приєднання не лише Запорізької та Херсонської областей, а й навіть Криму. На цьому, звичайно, зараз Київ і гратиме, щоб ізолювати Москву по максимуму, — пояснив російський дипломат.

Росію не запросили на зустріч у Джідді, як і на попередні переговори у схожому форматі у Копенгагені. Перед початком саміту російські офіційні особи заявляли, що Москва уважно “стежитиме за перебігом зустрічі” та сподіватиметься, що про її підсумки поінформують країни БРІКС. Після закінчення переговорів директор департаменту інформації та друку МЗС Росії Марія Захарова заявила, що без російських дипломатів вони “не мали ваги”.

Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.