В РФ заявили про нарощування сили на західному кордоні «для протидії загрозі НАТО»
Джерело: Reuters
9 серпня російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що РФ “нарощуватиме сили на своїх західних кордонах після приєднання Фінляндії до очолюваного США альянсу НАТО”.
Зокрема Шойгу сказав, що Польща вже оголосила про плани посилити свою армію, і що він очікує, що значні сили та озброєння Альянсу будуть розміщені у Фінляндії, приєднання якої майже вдвічі збільшив сухопутний кордон РФ з НАТО.
Російський міністр назвав вступ Фінляндії в НАТО і майбутній вступ Швеції “серйозним дестабілізуючим фактором”. Скандинавські країни відмовилися від нейтралітету, якого дотримувалися впродовж багатьох поколінь холодної війни, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на початку минулого року.
На території Фінляндії, ймовірно, будуть розміщені додаткові військові контингенти і ударні озброєння НАТО, здатні вражати критичні цілі на північному заході Росії на значній глибині, – поскаржився Шойгу.
Тож в РФ розглядають питання щодо “створення Ленінградського і Московського військових округів” з одночасним посиленням угруповань військ РФ на своїх західних рубежах.
За словами Шойгу, Польща оголосила про намір створити найпотужнішу армію на континенті і стала “головним інструментом антиросійської політики Сполучених Штатів Америки”.
Він додав, що кількість військових підрозділів НАТО з-поза меж регіону, дислокованих у Східній Європі, зросла в два з половиною рази з лютого минулого року, і тепер їхня загальна чисельність становить 30 000 осіб.
- Міністерство оборони Швеції стверджує, що Москва використовує протести в Стокгольмі для розпалювання напруженості між арабськими країнами та Заходом.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
У Греції затримали колишнього лідера Демократичної партії Молдови, олігарха-втікача Володимира Плахотнюка.
Речник Єврокомісії Ґійом Мерсьє заявив, що ЄС стурбований нещодавніми діями України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
У другому кварталі 2025 року американська компанія Google видалила майже 11 тисяч YouTube-каналів і облікових записів, пов’язаних із державною пропагандою Китаю, Росії та інших країн.
Синоптикиня Наталка Діденко поділилась прогнозом погоди на середу, 23 липня.
Верховна Рада підтримала поправки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора, чим обмежує незалежність цих органів.