В США призначили наглядача за виділеними Україні коштами

Джерело: повідомлення Офісу генерального інспектора Пентагону
Голова Ради генеральних інспекторів з доброчесності та ефективності (CIGIE) оголосив про обрання Роберта Сторча, генерального інспектора Пентагону, наглядачем за виділеними Україні коштами.
Він розпочне роботу 18 жовтня і буде контролювати витрачання близько $113 мільярдів допомоги, які були направлені Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.
Генеральний інспектор Сторч та його партнери направили наглядовий персонал в Україну. Вони видали вже 44 звіти про нагляд, пов’язані з наданням США допомоги Україні. Заплановані ще додаткові 79 звітів.
Наглядові групи продовжуть моніторинг, щоб забезпечити всеосяжний загальнодержавний нагляд за витраченими коштами, які надали США Україні, а також видаватимуть Конгресу щоквартальні звіти.
Довідково. Спостережний орган Пентагону створює нову команду в Україні для моніторингу поточної допомоги Україні з боку США у сфері безпеки, оскільки зростає кількість республіканців, які закликають до посилення контролю за тим, як використовуються гроші.
За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.
Посади базуються в посольстві США в Києві для моніторингу допомоги США Україні.
У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, отриманому CNN, попереджено, що здатність США контролювати мільярди доларів допомоги, що надходить в Україну, зіткнулася з “проблемами” через обмежену присутність США в країні.
Протягом перших шести місяців війни Відділ оборонного співробітництва “не зміг провести необхідний [моніторинг кінцевого використання]” військової техніки, наданої Україні.
У звіті, датованому жовтнем 2022 року, підкреслюється, наскільки важко США було відстежувати величезну кількість зброї, боєприпасів і обладнання, які йшли в Україну в перші місяці війни.
- Україна передала Пентагону звіт про використання касетних боєприпасів у боротьбі з Росією.
- Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.
- Міністерство оборони США (DoD) створило цільову групу під назвою Lima для використання можливостей інтеграції систем ШІ в оборонні технології. Організація шукатиме шляхи відповідального та стратегічного використання штучного інтелекту для військових цілей.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.