В США призначили наглядача за виділеними Україні коштами

Джерело: повідомлення Офісу генерального інспектора Пентагону
Голова Ради генеральних інспекторів з доброчесності та ефективності (CIGIE) оголосив про обрання Роберта Сторча, генерального інспектора Пентагону, наглядачем за виділеними Україні коштами.
Він розпочне роботу 18 жовтня і буде контролювати витрачання близько $113 мільярдів допомоги, які були направлені Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.
Генеральний інспектор Сторч та його партнери направили наглядовий персонал в Україну. Вони видали вже 44 звіти про нагляд, пов’язані з наданням США допомоги Україні. Заплановані ще додаткові 79 звітів.
Наглядові групи продовжуть моніторинг, щоб забезпечити всеосяжний загальнодержавний нагляд за витраченими коштами, які надали США Україні, а також видаватимуть Конгресу щоквартальні звіти.
Довідково. Спостережний орган Пентагону створює нову команду в Україні для моніторингу поточної допомоги Україні з боку США у сфері безпеки, оскільки зростає кількість республіканців, які закликають до посилення контролю за тим, як використовуються гроші.
За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.
Посади базуються в посольстві США в Києві для моніторингу допомоги США Україні.
У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, отриманому CNN, попереджено, що здатність США контролювати мільярди доларів допомоги, що надходить в Україну, зіткнулася з “проблемами” через обмежену присутність США в країні.
Протягом перших шести місяців війни Відділ оборонного співробітництва “не зміг провести необхідний [моніторинг кінцевого використання]” військової техніки, наданої Україні.
У звіті, датованому жовтнем 2022 року, підкреслюється, наскільки важко США було відстежувати величезну кількість зброї, боєприпасів і обладнання, які йшли в Україну в перші місяці війни.
- Україна передала Пентагону звіт про використання касетних боєприпасів у боротьбі з Росією.
- Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.
- Міністерство оборони США (DoD) створило цільову групу під назвою Lima для використання можливостей інтеграції систем ШІ в оборонні технології. Організація шукатиме шляхи відповідального та стратегічного використання штучного інтелекту для військових цілей.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.