В Трампа заявили, що «Криму більше немає», потрібен «реалістичний» план завершення війни
Джерело: BBC
Старший радник новообраного президента Дональда Трампа, Браян Ланза, заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій. Ланза повідомив, що Трамп звернеться до Президента України Володимира Зеленського з проханням представити своє “реалістичне бачення миру”.
“І якщо президент Зеленський сяде за стіл переговорів і скаже, що ми можемо досягти миру, тільки якщо у нас буде Крим, він покаже нам, що він несерйозно ставиться до цього. Криму більше немає”, – сказав він.
Новообраний президент Дональд Трамп заявив, що його пріоритетом є припинення війни в Україні, але поки не уточнив, як саме він планує досягти цього. Ймовірно, він вислухає різні пропозиції від своїх радників щодо майбутнього України.
Браян Ланза, зазначив, що повернення Криму Україні є нереальним і “не є метою США”, хоча не згадував питання щодо сходу і півдня України.
“Якщо це ваш пріоритет — повернути Крим і змусити американських солдатів воювати, щоб повернути Крим, то ви самі по собі”.
США ніколи не відправляли своїх солдатів воювати в Україні, і Київ не просив американські війська брати участь у бойових діях. Україна лише просила військову допомогу для озброєння своїх солдатів.
Ланза сказав, що він з великою повагою ставиться до українського народу, описавши його як такого, що “має серце лева”. Але він сказав, що пріоритетом США є “мир і припинення вбивств”.
“Ми хочемо сказати Україні: ви знаєте, що ви бачите? Що ви бачите як реалістичне бачення миру. Це не бачення перемоги, але це бачення миру. І почнімо чесну розмову”, – сказав він.
- Попри те, що поразку демократів на президентських виборах в США багато хто сприймає як погану новину для України, звіт The Economist свідчить про те, що така зміна очільника Білого дому може бути й позитивною для України.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп розуміє, що не зможе змусити Україну піти на поступки Росії, не давши Києву нічого натомість.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп, якого обрали новим президентом США, попри неодноразові заяви завершити війну в Україні протягом 24 годин, досі не вирішив, як він це зробить.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.