«В Україні напади на школи не припиняються», — ЮНІСЕФ

Джерело: Reuters

У вівторок, 29 серпня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) заявив, що постійні російські атаки на школи в Україні призводять до того, що лише близько третини дітей шкільного віку повністю відвідують заняття, і багато хто відстає від шкільної програми.

Також зазначають, що у семи країнах, куди сім’ї втекли від війни, більш ніж половина дітей не навчаються в національних закладах освіти, зокрема через мовні бар’єри та перевантажені навчальні заклади.

Після повномасштабного вторгнення багато шкіл постраждали від прямих ударів, а інші закрили з метою безпеки.

“В Україні напади на школи не припиняються, залишаючи дітей глибоко засмученими та позбавленими безпечних місць для навчання”, – йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ.

Раніше перебої з навчанням були внаслідок пандемії COVID-19, а потім – через війну, тому деякі українські діти вже четвертий рік поспіль не можуть повернутися до своїх класів, – повідомили в ЮНІСЕФ.

“Це не тільки призвело до того, що українські діти намагаються досягти успіху в навчанні, але вони також намагаються зберегти те, чого вони навчилися, коли їхні школи повноцінно функціонували”, – сказала Реджина Де Домініцис, регіональний директор ЮНІСЕФ в Європі та Центральній Азії.

Близько половини вчителів України повідомили про погіршення здібностей учнів до мови, читання та математики.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.

Генштаб оприлюднив відео, на якому 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого демонструє успішну операцію на Куп’янському напрямку. Українські захисники знищили бронетанкову групу противника, атакувавши п’ять одиниць техніки, серед яких танки та БМП.

У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.