В Україні оновили реєстр ліків та медичних виробів, що підлягають відшкодуванню: додано тест-смужки для вимірювання рівня глюкози

Джерело: МОЗ

31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають відшкодуванню. Цього разу до переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові.

Відтак, уже з вересня паліативні пацієнти, які потребують знеболення, зможуть отримати ліки за електронним рецептом від сімейного лікаря. А уже з жовтня пацієнти з діабетом І типу почнуть отримувати тест-смужки за програмою реімбурсації.

До програми реімбурсації (відшкодування) увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Для того, щоби отримати знеболювальні, необхідно:

  • Для пацієнтів з онкологією звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та сформує е-рецепт в електронній системі охорони здоровʼя.
  • Для пацієнтів із психічними розладами – звернутися до лікаря-психіатра. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та створить електронний рецепт.
  • Усім іншим пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та призначить пацієнту знеболювальні засоби.

Далі пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт на ліки.

Загалом оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, містить 515 торгових назв препаратів і медвиробів. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.