В Україні оновили реєстр ліків та медичних виробів, що підлягають відшкодуванню: додано тест-смужки для вимірювання рівня глюкози

Джерело: МОЗ

31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають відшкодуванню. Цього разу до переліку додались знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові.

Відтак, уже з вересня паліативні пацієнти, які потребують знеболення, зможуть отримати ліки за електронним рецептом від сімейного лікаря. А уже з жовтня пацієнти з діабетом І типу почнуть отримувати тест-смужки за програмою реімбурсації.

До програми реімбурсації (відшкодування) увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Для того, щоби отримати знеболювальні, необхідно:

  • Для пацієнтів з онкологією звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та сформує е-рецепт в електронній системі охорони здоровʼя.
  • Для пацієнтів із психічними розладами – звернутися до лікаря-психіатра. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та створить електронний рецепт.
  • Усім іншим пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. За наявності паліативного статусу лікар встановить діагноз “хронічний біль” та призначить пацієнту знеболювальні засоби.

Далі пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт на ліки.

Загалом оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, містить 515 торгових назв препаратів і медвиробів. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.

Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.

Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…