В Україні розгорнули 13 тисяч «Пунктів незламності»

Джерело: МВС України

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що на території України вже розгорнуто 13 тисяч “Пунктів незламності”.

“У першу чергу ми зробимо усе можливе, щоб гарантувати безпеку громадян. Ми готуємось до будь-яких дій ворога, тим паче, що ми всі навчилися торік реагувати на такі виклики”, – розповів очільник МВС України.

За його словами, Міністерство внутрішніх справ створило Координаційний штаб з оперативного реагування та забезпечення створення нормальних умов життєдіяльності населення під час обмеження та/або припинення постачання електричної енергії. До нього ввійшли представники всіх основних міністерств і відомств.

“Цей штаб працює цілодобово. Відповідно, такі ж штаби є на цю мить в усіх регіонах нашої держави, там працюють правоохоронці, працівники ДСНС, військовослужбовці НГУ, представники міністерств енергетики, охорони здоров’я тощо. Тому алгоритми всі виписано, ми отримуємо інформацію в онлайн-режимі. На будь-яку зміну оперативної ситуації будемо реагувати достатньо швидко”, – зазначив міністр.

Він також додав, що у надзвичайних випадках одразу буде збільшено кількість патрулів Національної поліції – як мінімум у півтора раза. За його словами, підрозділи ДСНС в екстреному режимі мають вчасно приїхати і допомогти українцям не лише усунути надзвичайну подію, а також під’єднати генератори і надати максимальну допомогу.

Окрім цього, Ігор Клименко розповів, що Міністерство внутрішніх справ також розгорнуло 2000 “Пунктів незламності”.

“Також маємо від наших міжнародних партнерів допомогу – це 2000 генераторів, які ми можемо застосовувати і допомагати нашим людям, якщо це буде необхідно”, – підсумував міністр внутрішніх справ України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.