В Україні скасували необхідність отримання ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств

Джерело: Міністерство економіки України

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відтак, ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств скасовано.

Відповідний законопроєкт (№9030) народні депутати України підтримали з огляду на те, що малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на виробництво алкоголю та завелику кількість звітності, яку необхідно складати щомісяця.

Що зміниться?  

  • скасовується необхідність отримання малими виробництвами виноробної продукції ліцензії на виробництво алкоголю. Натомість створять Реєстр малих виробництв виноробної продукції;
  • зменшаться вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції; 
  • замість щомісячної звітності виробники складатимуть щорічну;
  • дозволяється розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).

Також Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про “Про виноград та продукти виноградарства” (№9139). Після ухвалення закону та набуття ним чинності профільне законодавство приведуть у відповідність із нормами ЄС. Зокрема:

  • уніфіковано терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва продуктів виноградарства та виноробства;
  • визначено механізм захисту на території України географічних зазначень;
  • ухвалено створення єдиного державного “Виноградарсько-виноробного реєстру”;
  • передбачено можливість державної підтримки виноградарства та виноробства;
  • встановлено принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції, визнано контролюючі установи та їх повноваження, конкретизовано санкції, які встановлюються за порушення вимог закону.

У відомстві зазначили, що загалом за 6 місяців реформи дерегуляції уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу.

Внаслідок удару російської армії по житловому будинку в Полтаві загинули дев’ятеро людей, зокрема дитина.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило рекламу російського видання Meduza, у якій використали зображення українців, постраждалих від російської агресії.

Сьогодні, 1 лютого, о 16:54 російська авіація завдала удару на інтернат у місті Суджа Курської області, використавши керовану авіаційну бомбу (КАБ). Удар був навмисним.

На Полтавщині зафіксовано землетрус магнітудою 3,67. За попередніми даними, негативних наслідків немає, звернень до ДСНС не надходило.

Микола Задорожний, шоумен і нардеп від “Слуги народу”, який опинився під підозрою через вимагання відкату у 3,4 мільйона гривень за сприяння у ремонтних роботах водогону на Сумщині, став магістром держуправління.