В Україні скасували необхідність отримання ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств

Джерело: Міністерство економіки України
Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відтак, ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств скасовано.
Відповідний законопроєкт (№9030) народні депутати України підтримали з огляду на те, що малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на виробництво алкоголю та завелику кількість звітності, яку необхідно складати щомісяця.
Що зміниться?
- скасовується необхідність отримання малими виробництвами виноробної продукції ліцензії на виробництво алкоголю. Натомість створять Реєстр малих виробництв виноробної продукції;
- зменшаться вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції;
- замість щомісячної звітності виробники складатимуть щорічну;
- дозволяється розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).
Також Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про “Про виноград та продукти виноградарства” (№9139). Після ухвалення закону та набуття ним чинності профільне законодавство приведуть у відповідність із нормами ЄС. Зокрема:
- уніфіковано терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва продуктів виноградарства та виноробства;
- визначено механізм захисту на території України географічних зазначень;
- ухвалено створення єдиного державного “Виноградарсько-виноробного реєстру”;
- передбачено можливість державної підтримки виноградарства та виноробства;
- встановлено принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції, визнано контролюючі установи та їх повноваження, конкретизовано санкції, які встановлюються за порушення вимог закону.
У відомстві зазначили, що загалом за 6 місяців реформи дерегуляції уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу.
- Через повномасштабне вторгнення РФ виноробна галузь зазнала значних втрат. Однак, попри це, торік Україні вдалося експортувати вино власного виробництва у 49 країн світу.
- З 1 січня 2026 року почне діяти закон про запровадження Е-марок акцизного податку на цигарки та алкоголь. Він передбачає переведення обліку до цифрового формату задля його спрощення.
Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.
Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.
Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.
1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.