В Україні стартував проєкт з навчання протимінній діяльності постраждалих від ворожих мін

Джерело: пресслужба Мінекономіки

В Україні розпочали проєкт з навчання протимінній діяльності осіб, котрі постраждали від вибухонебезпечних предметів. Зокрема 12 учасників пройдуть навчання з використання безпілотних літальних апаратів та аналізу зображень для цілей гуманітарної протимінної діяльності.

Зауважується, що більшість учасників є ветеранами російсько-української війни. Фінансову підтримку проєкту здійснює уряд Нідерландів.

Мета проєкту – розширити можливості працевлаштування для людей з інвалідністю та сприяти гуманітарному розмінуванню в Україні за допомогою інноваційних технологій, де вкрай важлива залученість висококваліфікованих фахівців.

За допомогою безпілотників та нейромереж можна знаходити до 70% вибухонебезпечних предметів. Але роль людини залишається ключовою. І нам потрібні фахівці, які зможуть керувати БпЛА для обстеження територій та аналізуватимуть аерофотознімки. Для мене вкрай важливо, що участь у програмі беруть люди, які самі постраждали від вибухонебезпечних предметів і тепер зможуть долучитися до очищення наших громад від мін та інших ВНП, – зауважив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Під час навчальної програми, яка триватиме три тижні, учасники отримають теоретичні знання, дізнаються про різні аспекти експлуатації БпЛА та збору й аналізу даних. Також в планах виїзди для ознайомлення із використанням БпЛА для проведення нетехнічного та технічного обстеження за участі найбільшого міжнародного оператора протимінної діяльності HALO Trust та навчання із розпізнавання вибухонебезпечних предметів на базі Житомирської академії поліції.

Нідерланди пишаються тим, що підтримують цю цінну ініціативу. Розширюючи можливості людей з інвалідністю за допомогою спеціалізованого навчання з технології БпЛА, ми не лише покращуємо їхні перспективи працевлаштування, але й робимо свій внесок у важливе завдання з розмінування в Україні. Навички та можливості, отримані під час навчання, мають вирішальне значення для відновлення життя людей та громад, – наголосив посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут.

Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.

Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.