В Україні стартував проєкт з навчання протимінній діяльності постраждалих від ворожих мін
Джерело: пресслужба Мінекономіки
В Україні розпочали проєкт з навчання протимінній діяльності осіб, котрі постраждали від вибухонебезпечних предметів. Зокрема 12 учасників пройдуть навчання з використання безпілотних літальних апаратів та аналізу зображень для цілей гуманітарної протимінної діяльності.
Зауважується, що більшість учасників є ветеранами російсько-української війни. Фінансову підтримку проєкту здійснює уряд Нідерландів.
Мета проєкту – розширити можливості працевлаштування для людей з інвалідністю та сприяти гуманітарному розмінуванню в Україні за допомогою інноваційних технологій, де вкрай важлива залученість висококваліфікованих фахівців.
За допомогою безпілотників та нейромереж можна знаходити до 70% вибухонебезпечних предметів. Але роль людини залишається ключовою. І нам потрібні фахівці, які зможуть керувати БпЛА для обстеження територій та аналізуватимуть аерофотознімки. Для мене вкрай важливо, що участь у програмі беруть люди, які самі постраждали від вибухонебезпечних предметів і тепер зможуть долучитися до очищення наших громад від мін та інших ВНП, – зауважив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Під час навчальної програми, яка триватиме три тижні, учасники отримають теоретичні знання, дізнаються про різні аспекти експлуатації БпЛА та збору й аналізу даних. Також в планах виїзди для ознайомлення із використанням БпЛА для проведення нетехнічного та технічного обстеження за участі найбільшого міжнародного оператора протимінної діяльності HALO Trust та навчання із розпізнавання вибухонебезпечних предметів на базі Житомирської академії поліції.
Нідерланди пишаються тим, що підтримують цю цінну ініціативу. Розширюючи можливості людей з інвалідністю за допомогою спеціалізованого навчання з технології БпЛА, ми не лише покращуємо їхні перспективи працевлаштування, але й робимо свій внесок у важливе завдання з розмінування в Україні. Навички та можливості, отримані під час навчання, мають вирішальне значення для відновлення життя людей та громад, – наголосив посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут.
Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
- У стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.
Станом на 22:00 в суботу, 14 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 131 бойове зіткнення. 23 боєзіткнення досі тривають.