В Україні створять резерв медпрацівників для роботи на деокупованих територіях
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
В Україні планують створити резерв медпрацівників для роботи на звільнених від російських окупантів територіях.
Відтак, ухвалена сьогодні Кабміном постанова дозволить забезпечити медичні заклади державної та комунальної форм власності, які відновлять роботу на деокупованих територіях, лікарями та медсестрами/медбратами.
З цією метою запрацює інформаційна система “Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України”. Користувачами стануть медпрацівники, зареєстровані у ній і зараховані до резерву.
Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами.
Система взаємодіятиме з іншими інформаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиною державною електронною базою з питань освіти – для отримання відомостей про фаховість медпрацівників.
У ній також міститиметься інформація про потребу в працівниках, зокрема в: Автономній Республіці Крим, м. Севастополь, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях тощо.
Завдання щодо створення цієї системи покладено на МОЗ. Власником системи, зокрема її програмного забезпечення, є держава в особі Міністерства охорони здоров’я.
- Близько 200 медиків-добровольців підсилили медзаклади на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС територіях.
- Кабінет міністрів затвердив порядок формування кадрового резерву освітян для роботи на деокупованих територіях України.
- Більш ніж 1 700 українців готові приєднатися до відновлення деокупованих територій через вступ до кадрового резерву.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.