В Україні третю добу поспіль фіксується профіцит електроенергії – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України

Через потепління та відповідно активну роботу сонячних електростанцій в енергосистемі України третій день поспіль виникає профіцит електроенергії.

Учора на запит НЕК “Укренерго” надлишки передавалися до Польщі сумарною величиною 988 МВт*год (з 11:00 до 16:00 години). Також зменшувалося навантаження об`єктів ВДЕ величиною 491 МВт. Профіцит електроенергії прогнозується і на сьогодні.

Зокрема, у резерві – 21 одиниця обладнання теплової генерації. Також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 2497 МВт*год, також передбачається експорт – до 4797 МВт*год.

Додамо, що на платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

27 лютого завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.