В Україні ціни на кавуни вже впали нижче рівня минулого року

Джерело: EastFruit

В Україні стрімко знижуються ціни на кавуни. Фермери пояснюють таку динаміку різким зростанням пропозиції баштанних культур на ринку. Через спекотну й сонячну погоду темпи дозрівання кавунів у полях значно пришвидшилися.

Втім, посуха, що триває в південних областях, негативно впливає на якість урожаю, що додатково посилює зниження цін.

Станом на сьогодні ціни на кавуни з місцевих господарств впали до 5–14 грн/кг залежно від якості та обсягів партій. Це в середньому на 36% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Нині українські виробники змушені знижувати ціни навіть попри скорочення обсягів вирощування цієї культури у країні. Як раніше повідомляли аналітики, основні регіони вирощування баштанних – зокрема Херсонська область – перебувають під тимчасовою окупацією. До того ж у нинішньому сезоні через несприятливі погодні умови чимало виробників також втратили частину врожаю.

Сьогодні гуртові ціни на кавуни вже у середньому на 28% нижчі проти липня 2024 року. Тоді як самі виробники не виключають подальшого падіння цін у цьому сегменті, адже щодня зростає пропозиція як місцевих, так і імпортних кавунів, втім, попит залишається стриманим.

Зауважимо, на Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Додамо, український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій зареєстрував нове географічне зазначення – Херсонський кавун. Його носитимуть баштанні, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону – на території Скадовського, Херсонського, Каховського районів Херсонщини.

Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка кавуна – зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш – від рожевого до насиченого червоного. Такий кавун – надзвичайно хрусткий і смачний.

Як пояснив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, реєстрація Херсонського кавуна як географічного зазначення є важливою подією для нашого аграрного сектору. Кавун, вирощений на піщаних ґрунтах Таврійського регіону, отримав визнання за свою унікальність і став символом стійкості та відданості українських фермерів, які працюють навіть у складних умовах війни.

Цей статус надає виробникам додаткові переваги, підвищуючи їх конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. Місцеві громади отримають додаткові податкові надходження, що сприятиме економічному розвитку регіону. Для споживачів це гарантія високої якості та безпеки продукції.

Заявку на реєстрацію подала ГС “Асоціація виробників херсонського кавуна”, представники якої зараз захищають рідну землю від росіян на фронті.

Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.

У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.

Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.

23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.

Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.