В Україні відкрили вже третій табір для військовополонених росіян
Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram
В Україні запрацював вже третій табір для військовополонених росіян “Центр-3”. Туди вже відправили перших росіян.
Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених.
Зазначається, що, ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч.
Також у “Хочу жить” наголошують, що на відміну від держави-агресорки РФ Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.
Росіян не позбавляють зв’язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.
Натомість українські військовополонені в Росії позбавлені всього цього, хоча Росія і є підписантом Женевських конвенцій.
- В Україні ухвалили рішення про відкриття додаткового місця утримання російських військовополонених.
- Військові Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ взяли у полон заступника командира роти й старшого сержанта 752-го полку РФ.
- Обмін військовополоненими між Україною та РФ, який був запланований на 24 січня, повинен був стати найбільшим від початку повномасштабної війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Києва з неоголошеним візитом вранці 2 грудня.
Триває 1013-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 743 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, збільшення військових витрат у держбюджеті РФ на 2025 рік не означатиме посилення військових можливостей країни.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.