В Україні відкрили вже третій табір для військовополонених росіян
Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram
В Україні запрацював вже третій табір для військовополонених росіян “Центр-3”. Туди вже відправили перших росіян.
Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених.
Зазначається, що, ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч.
Також у “Хочу жить” наголошують, що на відміну від держави-агресорки РФ Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.
Росіян не позбавляють зв’язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.
Натомість українські військовополонені в Росії позбавлені всього цього, хоча Росія і є підписантом Женевських конвенцій.
- В Україні ухвалили рішення про відкриття додаткового місця утримання російських військовополонених.
- Військові Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ взяли у полон заступника командира роти й старшого сержанта 752-го полку РФ.
- Обмін військовополоненими між Україною та РФ, який був запланований на 24 січня, повинен був стати найбільшим від початку повномасштабної війни.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.