В Україні вже три державні заводи почали виробництво FPV-дронів – Мінстратегпром
Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник повідомив, що в Україні державні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони.
Під час свого виступу на конференції iForum в межах дискусії про посилення ринку виробництва українських БпЛА, Олійник презентував 5 основних кроків для досягнення цієї мети.
Перш за все, на його думку, варто завжди надавати перевагу українському виробнику.
“У загальній концепції розвитку українського ВПК, про яку говорив міністр Камишін, ми маємо керуватися економічним націоналізмом. Українського виробника – вперед”, – зазначив Ярослав Олійник.
Також він повідомив, що вже три вітчизняні підприємства почали виробництво FPV-дронів, однак розголошувати деталі відмовився з міркувань безпеки.
“Зараз там навчають персонал та працюють над налагодженням закупівлі складових. Не можу розкривати деталей з міркувань безпеки”, – пояснив радник міністра.
Крім цього, Ярослав Олійник наголосив, що Мінстратегпром працює для масштабування та розвитку ринку українських БпЛА. Для цього шукають шляхи партнерства державних та приватних виробників, локалізують виробництво їх комплектування в Україні та співпрацюють з міжнародними інвесторами, фондами та виробниками.
- Відомо, що за час повномасштабного вторгнення Міноборони України вже прийняло на озброєння або до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів. Офіційно боєприпаси для БпЛА створені як окрема категорія.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення в країні центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.