В Україні вже три державні заводи почали виробництво FPV-дронів – Мінстратегпром
Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник повідомив, що в Україні державні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони.
Під час свого виступу на конференції iForum в межах дискусії про посилення ринку виробництва українських БпЛА, Олійник презентував 5 основних кроків для досягнення цієї мети.
Перш за все, на його думку, варто завжди надавати перевагу українському виробнику.
“У загальній концепції розвитку українського ВПК, про яку говорив міністр Камишін, ми маємо керуватися економічним націоналізмом. Українського виробника – вперед”, – зазначив Ярослав Олійник.
Також він повідомив, що вже три вітчизняні підприємства почали виробництво FPV-дронів, однак розголошувати деталі відмовився з міркувань безпеки.
“Зараз там навчають персонал та працюють над налагодженням закупівлі складових. Не можу розкривати деталей з міркувань безпеки”, – пояснив радник міністра.
Крім цього, Ярослав Олійник наголосив, що Мінстратегпром працює для масштабування та розвитку ринку українських БпЛА. Для цього шукають шляхи партнерства державних та приватних виробників, локалізують виробництво їх комплектування в Україні та співпрацюють з міжнародними інвесторами, фондами та виробниками.
- Відомо, що за час повномасштабного вторгнення Міноборони України вже прийняло на озброєння або до експлуатації понад 30 моделей БпЛА різних типів. Офіційно боєприпаси для БпЛА створені як окрема категорія.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
- Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення в країні центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.