В Україні вже три державні заводи почали виробництво FPV-дронів – Мінстратегпром

Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України 

Радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник повідомив, що в Україні державні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони.

Під час свого виступу на конференції iForum в межах дискусії про посилення ринку виробництва українських БпЛА, Олійник презентував 5 основних кроків для досягнення цієї мети.

Перш за все, на його думку, варто завжди надавати перевагу українському виробнику.

“У загальній концепції розвитку українського ВПК, про яку говорив міністр Камишін, ми маємо керуватися економічним націоналізмом. Українського виробника – вперед”, – зазначив Ярослав Олійник.

Також він повідомив, що вже три вітчизняні підприємства почали виробництво FPV-дронів, однак розголошувати деталі відмовився з міркувань безпеки.

“Зараз там навчають персонал та працюють над налагодженням закупівлі складових. Не можу розкривати деталей з міркувань безпеки”, – пояснив радник міністра.

Крім цього, Ярослав Олійник наголосив, що Мінстратегпром працює для масштабування та розвитку ринку українських БпЛА. Для цього шукають шляхи партнерства державних та приватних виробників, локалізують виробництво їх комплектування в Україні та співпрацюють з міжнародними інвесторами, фондами та виробниками.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.