В Україні захворюваність на ГРВІ знизилася ще на 5%

Джерело: МОЗ України

В Україні захворюваність на ГРВІ продовжує знижуватися – відтак порівняно з попереднім тижнем кількість випадків серед дорослих знизилася на 9,3%, а серед дітей віком до 17 років – на 1,6%.

Упродовж минулого тижня (26 лютого – 3 березня) на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип та COVID-19, захворіла 155 381 особа, з них 88 364 – діти. До закладів охорони здоров’я ушпиталили 2 022 дорослих і 2 560 дітей.

Зокрема, у період з 26 лютого до 3 березня:

  • внаслідок ускладнень грипу померли троє осіб: у Полтавській області (вік людини – 64 роки), в Івано-Франківській області (59 років) та на Сумщині (71 рік). В останніх двох випадках у померлих одночасно виявили і вірус грипу, і COVID-19. Померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу у поточному сезоні.
  • COVID-19 виявили у 1 797 осіб. Найбільша кількість випадків зафіксована в Рівненській, Хмельницькій та Івано-Франківській областях. До лікарень потрапили 550 дорослих і 87 дітей. Також померло 30 осіб з позитивним результатом тесту на COVID-19.

Загалом упродовж епідемічного сезону (з 2 жовтня 2023 року до 3 березня 2024 року) на ГРВІ уже перехворіло 3 443 811 осіб (9,6% від населення країни), що на 32,3% більше за аналогічний період сезону 2022-2023 років. Кількість випадків захворюваності на COVID-19 за цей час сягнула 145 516.

Загалом від з початку сезону від ускладнень грипу помер 61 українець, серед них – двоє дітей. Також 793 людини, що померли, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років, мали позитивний тест на COVID-19.

Зазначимо, у 2024 році щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для всіх українців та доступні у кожній області. Також до медзакладів країни у січні доставили безоплатну вакцину для проведення щеплень проти грипу для населення.

Крім того, вакцина проти грипу доступна в аптеках. Щоб отримати безоплатні щеплення, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи пункту щеплення у медзакладах.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.