COVID-19: в Україні від початку вакцинальної кампанії проведено понад 35,8 млн щеплень

Джерело: МОЗ України

Від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено більш як 35,8 млн щеплень проти COVID-19.

12,2 млн осіб, що отримали дві дози вакцини, не зробили бустерних щеплень, отже, не завершили первинний курс вакцинації. Першу бустерну вакцинацію зробили лише понад 3,3 млн громадян.

Водночас у 2024 році вакцинація проти COVID-19, як і в попередні роки, є безоплатною для кожного українця. Особливо важливо вакцинуватися людям із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19: старшим за 60 років та тим, хто має серйозні супутні захворювання.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”). Згідно з прийнятими восени 2023 року рекомендаціями НТГЕІ, первинний курс з вакцинації – це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”) та бустерне щеплення;
  • або дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами “CoronaVac”, “Comirnaty” чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

Наразі в країні є достатньо вакцини для проведення щеплень – це кілька видів вакцини від “Pfizer”: для дітей від 5 років, дорослих та омікрон-специфічна, яка рекомендована для бустерних щеплень людям, що мають два щеплення.

Нагадаємо, від початку епідсезону (з жовтня) на COVID-19 захворіло 141 839 осіб, померло 743 людини, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.