COVID-19: в Україні від початку вакцинальної кампанії проведено понад 35,8 млн щеплень

Джерело: МОЗ України

Від початку вакцинальної кампанії в Україні проведено більш як 35,8 млн щеплень проти COVID-19.

12,2 млн осіб, що отримали дві дози вакцини, не зробили бустерних щеплень, отже, не завершили первинний курс вакцинації. Першу бустерну вакцинацію зробили лише понад 3,3 млн громадян.

Водночас у 2024 році вакцинація проти COVID-19, як і в попередні роки, є безоплатною для кожного українця. Особливо важливо вакцинуватися людям із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19: старшим за 60 років та тим, хто має серйозні супутні захворювання.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”). Згідно з прийнятими восени 2023 року рекомендаціями НТГЕІ, первинний курс з вакцинації – це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною “Janssen”) та бустерне щеплення;
  • або дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами “CoronaVac”, “Comirnaty” чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

Наразі в країні є достатньо вакцини для проведення щеплень – це кілька видів вакцини від “Pfizer”: для дітей від 5 років, дорослих та омікрон-специфічна, яка рекомендована для бустерних щеплень людям, що мають два щеплення.

Нагадаємо, від початку епідсезону (з жовтня) на COVID-19 захворіло 141 839 осіб, померло 743 людини, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.