За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 знизилася на 16% серед дорослих

Джерело: МОЗ України

В Україні захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 стабілізується — за тиждень серед дорослих вона знизилася на 16%, а серед дітей – на 18%.

З 12 по 18 лютого на застуди, грип та COVID-19 захворіли 191 933 українці: більшість (101 996 осіб) — діти. До лікарень потрапило 5 853 пацієнти. Тоді як з 5 по 11 лютого захворіло 232 199 осіб, із них 124 690 — діти віком до 17 років. Медичної допомоги потребували 7 259 осіб.

Як зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, з початку епідсезону у жовтні на гострі респіраторно-вірусні інфекції перехворіло понад три мільйони українців — це 9% населення країни.

“Зараз фіксуємо поступове зниження пікових показників захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19, які реєструвалися раніше на рівні країни. Епідпоріг перевищено лише в Чернівецькій області. У 20 регіонах циркулюють віруси грипу штамів А та В. За попередній тиждень зафіксовано шість летальних випадків від ускладнень грипу, здебільшого це люди старші 60 років, які не мали щеплення проти грипу. Тому людям старше 60 років, з хронічними чи супутніми захворюваннями, а також вагітним варто проконсультуватись із сімейним лікарем та посилити імунітет”, — пояснив Ігор Кузін.

З 12 по 18 лютого в Україні зареєстровано шість летальних випадків внаслідок ускладнень грипу: два випадки — в Хмельницькій області (померлим було 65 та 81 рік), один — у Києві (48 років),  один — у Львівській області (75 років). У Рівненські області від ускладнень грипу померла 10-річна дитина, 18-річна — у Житомирській області. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу. Летальні випадки через ускладнення грипу почали реєструвати наприкінці грудня, наразі хвороба забрала життя 50 людей.

За минулий тиждень (з 12 по 18 лютого) COVID-19 виявили у 2 142 людей. Найбільше захворілих наразі у Хмельницькій області. Госпіталізації потребували 613 захворілих, 91 з яких — діти. По всій країні зареєстровано 11 летальних випадків, померлі не були щеплені проти COVID-19.

Загалом з початку епідсезону 141 839 людей перехворіли на COVID-19: померло 743 людини, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.