В Україні заснували премію з фотомистецтва на честь загиблого фотографа МВС Анацького

Зображення: МВС

Джерело: Мінкульт та МВС України

В Україні заснували премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького, який загинув внаслідок авіакатастрофи в Броварах у січні 2023 року.

9 лютого уряд ухвалив рішення про заснування премії у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького. Відповідні зміни були внесені до постанови від 23.11.2016 N 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва”.

Зазначається, що ця нагорода має привернути увагу суспільства до важливості мистецтва фотографії, особливо у воєнний час.

Під час роботи у комунікаційній команді МВС Микола Анацький фіксував події російсько-української війни, зокрема фотографував повернення військових “Азову”, яких доправили до Туреччини. Микола трагічно загинув внаслідок падіння гвинтокрила у Броварах разом з керівництвом МВС та цивільними.

Премією відзначатимуть фотохудожників та фотожурналістів за визначні твори, що відзначаються високим професіоналізмом. Враховуватимуть також актуальність тематики, фіксацію історичних моментів й внесок у розвиток та популяризацію українського мистецтва фотографії. Розмір премії – 20 тисяч гривень.

“Сьогодні саме фотомитці миттєво фіксують ключові моменти нашої історії. Фотографи, як і воєнні журналісти, наражають себе на небезпеку. Багато з них вже ніколи не повернуться додому. Але їх фотознімки продовжують доносити правду про війну в Україні всьому світу”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Довідково. Провідний інспектор Департаменту комунікації МВС України, військовий фотограф Микола Анацький – один із тих, хто перебував на борту гелікоптера, який розбився 18 січня 2023 року у Броварах. Микола був родом із Бахмута, брав участь в АТО, захоплювався фотографією. Мав позивний “Майстер”, бо усім володів майстерно – і зброєю і фотоапаратом.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.