В Україні завершила роботу місія МАГАТЕ з питань безпеки джерел іонізуючого випромінювання

Джерело: Держатомрегулювання.

В Україні завершила роботу місія Міжнародного агентства з атомної енергії щодо підтримки та допомоги з питань збереженості та безпеки джерел іонізуючого випромінювання.

Робота місії МАГАТЕ тривала з 25 по 31 липня 2023 року. Протягом тижня фахівці МАГАТЕ відвідали низку українських підприємств. Зокрема, вони ознайомилися із роботою ДСП “Об’єднання “Радон”, Національного інституту раку, ДП “УДВП “Ізотоп”, Національного наукового центру “Інститут метрології”.

Представники МАГАТЕ поспілкувалися з керівництвом та персоналом підприємств та мали можливість пересвідчитися, що усі згадані підприємства зазнали впливів війни: від ризиків і загроз обстрілів з боку окупантів до порушення логістичних ланцюгів.

За результатами роботи фахівці МАГАТЕ підготують детальний технічний звіт, в якому й буде визначено технічну допомогу для кожного із відвіданих підприємств.

Варто зазначити, що місія МАГАТЕ щодо підтримки та допомоги з питань збереженості та безпеки джерел іонізуючого випромінювання відбулася в Україні вперше.

“Співпрацю буде продовжено та в майбутньому представники МАГАТЕ зможуть ознайомитися з роботою інших українських підприємств”, – резюмували у Держатомрегулюванні.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.