В українській розвідці повідомили нові деталі падіння російського Іл-76

Джерело: Радіо Свобода

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив нові деталі щодо падіння російського Іл-76 над Бєлгородщиною.

Зокрема Юсов повідомив, що розвідка не відкидає той факт, що РФ могла використовувати українських полонених в якості живого щита для перевезення боєприпасів.

“Ми можемо припустити різні сценарії, включно зі свідомою провокацією або використанням українських полонених як “живого щита” для транспортування БК і озброєння”, – сказав представник ГУР.

Він додав, що жодних підтверджень того, що в літаку були українські полонені, не надходило від офіційних органів, які мають займатися питаннями полонених із російського боку.

За його словами, росіяни інколи використовували авіацію для перевезення військовополонених, зокрема так було під час останнього великого обміну. Водночас про це заздалегідь попереджали Україну.

24 січня ніяких запитів чи повідомлень не було.

Юсов зауважив, що район, де впав літак, і летовище, розташоване там, окупанти активно використовують для привезення ракет, якими обстрілюють Україну.

Щобільше, за даними української розвідки, на Іл-76 повинні були летіти російські високопосадовці, проте їм, буквально в останній момент, заборонили підійматись на борт. Ці дані, уточнив Юсов, розвідка дізналась вже після інциденту.

Також він зазначив, що до місцевого моргу у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл, а російським рятувальникам не дозволили зробити огляд місця падіння літака.

Довідка: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

У вівторок, 24 грудня, Санта-Клаус вирушив у навколосвітню подорож, щоб доставити подарунки дітям в усьому світі.

Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.

Зранку 25 грудня українці отримували фейкові повідомлення про нібито заборгованість перед компанією “Нова пошта”. Кіберзлочинці намагаються ввести в оману отримувачів. “Нова пошта” запевняє, що ці повідомлення не мають жодного відношення до її діяльності та закликає бути пильними.

У Львові затримали чоловіка, якого РФ найняла для викрадення останків радянського шпигуна Миколи Кузнєцова, похованого на Пагорбі Слави. Інцидент стався минулого літа, коли чоловік намагався зняти мармурову плиту з могили за допомогою автомобільних домкратів.

Близько 140 автомобілів були викрадені під час окупації Київської області у 2022 році. Частина з них опинилася в продажу за кордоном. Сімох учасників злочинної групи підозрюють у легалізації доходів через торгівлю викраденими авто.