В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця
Джерело: МОЗ України
В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.
Цю партію вакцини Україна отримала від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Фонд закупив їх на запит Міністерства охорони здоров’я України коштом уряду Японії. Вакцини розподілять до медзакладів країни у всіх областях.
Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%.
Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Він викликає сильний і неконтрольований кашель, у немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).
“Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя дітей, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Міністерству охорони здоров’я за співпраці з міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області минулого року, і ця робота триває. Постачання вакцин АКДП від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) складає частину потреби країни на 2024 рік”, – сказав заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За підсумками 11 місяців 2023 року 77,3% дітей до року в Україні отримали щеплення проти дифтерії, кашлюка та правця. Щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка входить до Календаря профілактичних щеплень та є безоплатним.
Згідно з національним календарем щеплень, вакцина АКДП вводиться у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, потім у 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП (дифтерія-правець), а в 16 років — вакциною АДП-М (проти правця та дифтерії зі зменшеним вмістом антигена, що використовується для дорослих).
“Війна може спричинити більше поширення інфекцій через масове переміщення людей і перебої в наданні медичних послуг, особливо що стосується програми профілактичних щеплень. Діти мають бути захищеними від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, тому ЮНІСЕФ продовжує закуповувати і доставляти вакцини для планових щеплень, щоб підтримати Україну. Водночас батьки мають відповідально ставитися до вакцинування своїх дітей згідно з графіком щеплень і не відкладати це на потім”, – наголосив голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Японії доставив в Україну три тисячі доз вакцини проти гепатиту А.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт розповіли про те, що таке “Хвороба X”, чи буде нова пандемія, та як готується Україна до потенційних загроз.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.